Události ze dne 20.9.2023

21.09.2023 12:53

Krátce po jedenácté hodině prověřovala hlídka oznámení o nevhodně se chovajícím bezdomovci na Resselově náměstí a ve Štěpánkově ulici. Strážníci provedli kontrolu centra města, žádný bezdomovec zde nebyl nalezen.

V 11.45 hodin oznámil občan na linku 156, že se v Čavisovské ulici pohybují dva muži, kteří po tamních obyvatelích žádají finanční hotovost. Jako důvod uvádějí poruchu vozidla. I zde byla provedena kontrola uvedené lokality, žádné podezřelé osoby však nebyly nalezeny.

Po třinácté hodině vyjížděli strážníci na Tyršovo náměstí, kde měl být v jednom z parkujících vozů zavřený pes. V průběhu řešení události se k vozidlu dostavila řidička, která sdělila, že byla pryč jen chvíli. Pes nejevil žádné známky zdravotních potíží. Žena byla poučena a následně s vozidlem odjela.

V 16.29 hodin se na městskou policii obrátil operační důstojník Policie ČR a žádal prověření oznámení, že v ubytovně U Krkavce vyhrožuje muž obyvatelům ubytovny. V době příjezdu hlídky byl na místě klid. Šetřením bylo zjištěno, že šlo o spor mezi druhem a družkou. Nikdo z přítomných nechtěl věc nijak řešit. Zjištěné informace byly předány Policii ČR.

Po sedmnácté hodině byla hlídka přivolána do ulice Slovenského národního povstání, kde se měli u nelegálně umístěného billboardu pohybovat dva muži. Jak se záhy ukázalo, tito muži billboard demontovali za účelem jeho převozu do Českých Budějovic. Na místě byly zjištěny totožnosti obou mužů a byla pořízena fotodokumentace. Věc bude dále konzultována s příslušnými pracovníky městského úřadu.

V 17.38 hodin přijali strážníci oznámení, že na kolejích v Pardubické ulici mají být položeny kameny. Při kontrole byl na kolejích nalezen prach z již rozjetých kamenů. V okolí se nenacházely žádné osoby podezřelé z uvedeného jednání a ani žádní svědkové. Věc byla následně předána Policii ČR.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑