Události ze dne 2.10.2021

04.10.2021 13:16

Po osmé hodině dopolední vyjeli strážníci do zahrádkářské kolonie Na Bělidle, jelikož se tam nacházelo odstavené a nezajištěné jízdní kolo. Hlídka po příjezdu na uvedené místo ověřila, že se nejedná o odcizený dopravní prostředek a poté toto jízdní kolo žluté barvy uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 13.10 hodin informoval městskou policii občan o tom, že na autobusové zastávce v Pardubické ulici zpozoroval odloženou injekční stříkačku. Hlídka tento předmět na uvedeném místě vyzvedla a poté jej odevzdala k odborné likvidaci.

Pět minut po čtrnácté hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž se nacházel v obci Kunčí. Vzhledem k tomu, že se hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat jeho majitele, umístila za stěrač tohoto automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče.

V devatenáct hodin kontaktovali městskou policii se žádostí o spolupráci policisté z důvodu vytížení vlastních hlídek, protože obyvatelka ulice Bohuslava Martinů před tamním bytovým domem zaregistrovala podezřelý odložený pytel, přičemž pojala obavu, že by se uvnitř mohlo nacházet něco nebezpečného. Hlídka v příslušném pytli shledala uložený textilní odpad, který poté umístila do příslušné nádoby na odpad.

V 19.10 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde byl nalezen cizí občanský průkaz. Hlídka tento doklad v uvedené prodejně vyzvedla a následně jej uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Šest minut před dvacátou první hodinou bylo oznámeno na linku 156, že Fibichovou ulicí právě prošla skupina lidí, kteří cestou přemístili přenosné dopravní značky a také nohama kopali do plechových vrat jednoho z domů. Strážníci prověřili okolí zmíněné ulice a následně i celou lokalitu, avšak tyto osoby tam nezaregistrovali. Vzhledem k tomu, že dopravní značení ani vrata nebyla jejich jednáním poškozená, hlídka odjela.

Po čtvrté hodině ranní obdržela městská policie informaci, že do automobilu zaparkovaného před barem v Široké ulici právě nasedl podnapilý řidič. Strážníci dotyčné vozidlo na uvedeném místě nezastihli, proto provedli šetření v okolí, až příslušný automobil zpozorovali v prostoru čerpací stanice v Dašické ulici. Hlídka jeho řidiče vyzvala, aby setrval na místě do příjezdu přivolané policie, jež celou věc převzala k řešení. Dotyčný muž během orientační dechové zkoušky, provedené o chvíli později, nadýchal bezmála jedno promile alkoholu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑