Události ze dne 2.10.2022

03.10.2022 16:26

Před devátou hodinou dopolední se obrátila na městskou policii obyvatelka Palackého třídy s tím, že na chodníku u jejich panelového domu zaparkoval velký automobil takovým způsobem, že nyní nedokáže vyjít z domu na ulici. Před příjezdem hlídky k uvedené budově zmíněný automobil odjel pryč.

Přesně v jedenáct hodin byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, protože tam občan zaregistroval poškozenou dopravní značku. Hlídka poškozené dopravní značení prozatím uložila na služebně a následně o této závadě vyrozuměla pracovníky Technických služeb.

V 16.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí v okolí konkrétní budovy parkují nesprávně automobily. Hlídka okolí příslušného domu prověřila, avšak dopravní přestupky řidičů tam nezaregistrovala.

Krátce po sedmnácté hodině kontaktoval městskou policii občan, jenž na Tyršově náměstí odchytl psa. Strážníci dle mikročipu umístěného na těle zvířete nedokázali zjistit jeho majitele, proto dotyčné zvíře dopravili do útulku v Sečské ulici, kde je poté v pořádku umístili do připraveného kotce.

V 18.24 hodin vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, protože tamní obyvatel poukázal na nesprávně zaparkovaná dodávková vozidla. Hlídka na tyto tři automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O několik minut později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v panelovém domě v sídlišti Na Větrníku právě někdo kope nohou do dveří bytu jeho obyvatel s cizí státní příslušností. Strážníci před uvedenou budovou zastihli zjevně podnapilého cizince, jenž nebyl orientován místem, ani časem. Hlídka jej proto podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,86 promile alkoholu. Dotyčný člověk byl poté strážníky dopraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej přepravila hlídka. Následným šetřením v příslušné budově vyšlo najevo, že zmíněný muž tam předtím fyzicky napadl svou manželku i její kamarádku. Protože obě ženy odmítly zajištění lékařského ošetření strážníky, hlídka je poučila a obě je vyzvala, aby se následujícího dne dostavily na služebnu městské policie za účelem sepsání zápisu o podaném vysvětlení. Strážníci poté vyzvou k podání vysvětlení rovněž podezřelého muže a spisový materiál po zadokumentování postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑