Události ze dne 21.10.2023

25.10.2023 15:47

V 8.01 hodin se obrátil na městskou policii obyvatel místního bytového domu s tím, že jeho sousedka úmyslně poškodila okenní kličku na společné chodbě, následně se pokusila příslušné okno zalepit, aby nebylo možné je otevřít, přičemž dodal, že tato žena opakovaně vyrývá ostrým předmětem rýhy na dopisní schránky svých sousedů. Strážníci uvedená jednání zadokumentovali a v následujících dnech se opět pokusí podezřelou obyvatelku vyzvat k podání vysvětlení. Spisový materiál poté hlídka postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

Krátce po desáté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v Husově ulici se nachází uvnitř kontejneru určeného ke sběru elektroodpadu člověk. Protože dotyčný mladý muž nemohl na výzvu strážníků žádným způsobem prokázat svou totožnost, byli na místo přivoláni policisté, již jeho totožnost ověřili. Tento člověk, jenž z příslušné nádoby na odpad nic neodcizil, přičemž ani v jejím okolí nezpůsobil nepořádek, byl hlídkou vykázán.

V 10.46 hodin informoval městskou policii občan, že na Resselově náměstí zpozoroval v prostoru placeného parkoviště řidičku, jež během jízdy automobilem na volné parkovací místo nabourala do stojícího vozidla, přičemž po zaparkování svého automobilu odešla pryč, aniž by za stěrač poškozeného vozidla umístila písemnou zprávu pro jeho majitele. Hlídka o události vyrozuměla majitelku poškozeného automobilu a operátor městské policie oznámenou událost vyhledal na kamerovém záznamu z příslušné kamery městského kamerového systému, aby tato nahrávka mohla být poskytnuta SVDN PČR, jež uvedenou dopravní nehodu převzala k šetření.

Deset minut před sedmnáctou hodinou požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, neboť na místní hokejové utkání dorazilo nečekaně několik desítek fanoušků týmu soupeře, přičemž pracovníci bezpečnostní agentury, přítomní v areálu zimního stadionu, pojali obavu, aby ze strany těchto lidí nedošlo k incidentům s domácími fanoušky. Hlídka, jež vyjela na uvedené sportoviště, s přítomnými policisty shledala, že tito příznivci hokejového týmu hostů celý zápas pojali jako recesi a nejednali v žádném případě vulgárně či agresivně.

Ve 22.12 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v ulici Na Šancích je rušen noční klid hlukem, jenž působí dva muži, již na tamním parkovišti bijí do stojícího vozidla. Strážníci na uvedeném parkovišti zastihli majitele příslušného automobilu, jenž se snažil za pomoci úderů opravit své vozidlo, což se mu nakonec podařilo. Po vyřešení přestupku hlídka odjela a na místě byl klid.

Před půlnocí požádala městskou policii o spolupráci Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, protože bylo třeba prověřit oznámení občana, že v křižovatce Havlíčkovy a Soukenické ulice parkuje nesprávně automobil s konkrétní registrační značkou. Strážníci na příslušném místě, ani v jeho okolí nesprávně stojící vozidlo či zhoršenou průjezdnost komunikace nezaregistrovali.

Šestnáct minut po půlnoci vyjeli strážníci do Pardubické ulice, protože v tamním bytovém domě rušili noční klid hlukem obyvatelé konkrétního bytu. Hlídka kontaktovala odpovědnou ženu, jež uvedla, že doma pořádala oslavu. Po vyřešení přestupku se strážníky zavládl v budově klid.

Ráno v pět hodin bylo oznámeno na linku 156, že v panelovém domě v Husově ulici hlasitě křičí jeho obyvatel. Strážníci dotyčného muže, jenž doma nadával, poučili a poté s ním jeho přestupek vyřešili. Následně hlídka odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑