Události ze dne 21.2.2021

22.02.2021 23:28

Osm minut po patnácté hodině obdržela městská policie informaci, že na místním parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy stojí neoprávněně cizí automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.31 hodin byli strážníci přivoláni do parčíku u okružní křižovatky na Bídě, neboť na tamní travnaté ploše občan zpozoroval propadlou půdu. Hlídka tuto informaci prověřila a poté na místo přivolala hasiče, kteří nebezpečné místo ohraničili páskou, aby zamezili případnému zranění kolem jdoucích osob. Následně vyšlo najevo, že k této události došlo v důsledku zřícení klenby sklepa na místě, kde v minulosti stával dům. Celou havárii dořeší příslušný odbor Městského úřadu v Chrudimi.

Před pátou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z bytových domů v Pardubické ulici je slyšet hluk, připomínající stěhování nábytku, jenž ruší ostatní obyvatele. Při příchodu strážníků do zmíněné budovy byl v domě naprostý klid. Hlídka kontaktovala obyvatele příslušného bytu, odkud měl podle oznámení hluk vycházet. Dotyčný muž uvedl, že během jeho přípravy na odchod do zaměstnání mu upadla na podlahu sada kovového nářadí, což způsobilo nepříjemný zvuk. Po tomto vysvětlení hlídka odjela.

Minutu po šesté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, protože tam muž zpozoroval na chodníku odložené injekční stříkačky. Hlídka tyto předměty vyzvedla a odevzdala je k odborné likvidaci.

O jedenáct minut později kontaktoval městskou policii občan s tím, že u panelového domu ve Fibichově ulici parkují automobily v místě, kam mají vjezd zakázán dopravní značkou. Hlídka na těchto sedm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑