Události ze dne 21.8.2020

24.08.2020 18:57

Krátce před osmou hodinou ranní prověřovali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat po pozemní komunikaci v blízkosti Vestce. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, pes nebyl nalezen.

K dalšímu oznámení o volně pobíhajícím psovi vyjížděla hlídka po šestnácté hodině, tentokrát do místní části Markovice. Ani zde však nebyl žádný volně pobíhající pes nalezen.

V 16.18 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Víta Nejedlého se nachází vozidlo, u kterého jsou otevřená okna. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se však nepodařilo kontaktovat. V průběhu řešení události se ale dostavil na místo a vozidlo si zajistil.

Jen o pár minut později byli strážníci přivoláni k podobnému případu. Zaparkovaný autobus vŠkroupově ulici měl mít otevřená okna a kapotu. Řidič se dle oznamovatelky na místě nenacházel. Po příjezdu hlídky se k autobusu dostavil řidič, který následně s autobusem odjel.

Po půl šesté řešila hlídka oznámení, že na autobusovém nádraží blokuje parkující vozidlo výjezd autobusů ze stanovišť. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že vozidlo blokující výjezd se na místě již nenachází.

V 22.46 hodin oznámila žena na linku 156, že v Pobřežní ulici mňouká kočka. Dle ní se jedná o velmi malé kotě. Hlídka na místě nalezla již dospívající kočku, která před strážníky z místa utekla.

Krátce po třiadvacáté hodině prověřovala hlídka oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v ulici Strojařů. Hluk měl vycházet z bytu v šestém patře. Při příjezdu hlídky byl na místě klid. Přestupkové jednání nebylo zjištěno.

Po půl jedné ranní obdrželi strážníci oznámení, že u Komerční banky v Široké ulici je převrácené dopravní značení. O chvíli později bylo hlídkou dopravní značení vráceno zpět do původního stavu.

V 4.56 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, ve kterém žena uvedla, že v ulici Vrchlického viděla skupinu mladíků, kteří hodili do řeky odpadkový koš. Skupina měla odcházet ulicí Na Ostrově. Zde byli mladíci hlídkou nalezeni. K hození odpadkového koše do řeky se doznal mladík ze Slatiňan. Ten následně koš z řeky vytáhl a umístil jej na původní místo. Za uvedené jednání mu byla hlídkou uložena pokuta. 

Okolo půl šesté ranní řešila hlídka v ulici Čs. armády oznámení o vozidle parkujícím v křižovatce. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

O hodinu později vyjížděla hlídka do ulice V Presech, kde se měl nacházet volně pobíhající pes. Ještě před příjezdem hlídky si však psa odchytla jeho majitelka.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑