Události ze dne 22.2.2021

25.02.2021 15:30

V 9.50 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Husově ulici stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Strážníci tuto informaci prověřili a následně poučili oznamovatele o tom, že příslušný uživatel tohoto parkovacího místa nedávno zakoupil jiný automobil, proto registrační značka jeho nového vozidla prozatím nesouhlasí s původní registrační značkou uvedenou na příslušné dopravní značce. Hlídka také kontaktovala dotyčného řidiče, jenž co nejdříve změnu registrační značky úředně dořeší.

Deset minut po desáté hodině byli strážníci přivoláni do prodejny ve Štěpánkově ulici, neboť vedoucí oznámila, že podle kamerového záznamu z jejich obchodu tam dne 11. února došlo ke krádeži zboží třemi neznámými osobami. Hlídka oznámenou událost v prodejně zadokumentovala a následně spisový materiál včetně kamerového záznamu postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

V 11.25 hodin upozornil městskou policii občan na to, že u jednoho z domů v sídlišti Na Šancích jezdí pracovníci montážní firmy s dodávkovým vozidlem po zeleni. Hlídka na uvedeném místě kontaktovala pracovníka příslušné společnosti, jenž uvedl, že v tamní budově provádějí opravu a že musí u domu složit potřebný materiál a dopravit tam kontejner. Dotyčný muž dodal, že se společenstvím vlastníků bytových jednotek bylo předem domluveno, že v případě poškození travnaté plochy u jejich domu dodávkovými automobily během provádění opravy uvede jejich firma travnatou plochu do původního stavu a vyseje nový trávník.

Před čtrnáctou hodinou vyjeli strážníci do ulice Přemysla Otakara, kde parkoval automobil na chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 16.06 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u panelového domu ve Fibichově ulici leží na zemi odložené injekční stříkačky. Hlídka tyto dva předměty vyzvedla a poté je odevzdala k odborné likvidaci.

O chvíli později obdržel operátor městské policie tísňový signál od obyvatele Medlešic, jenž potřeboval pomoc strážníků. Do místa jeho bydliště vyjela hlídka, jež dotyčného zastihla po pádu ležícího na zemi. Strážníci jej vyzvedli nezraněného a uložili na lůžko. Nato hlídka odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑