Události ze dne 22.2.2022

24.02.2022 14:20

V 8.15 hodin přijali strážníci oznámení, že před prodejnou elektrospotřebičů v Novoměstské ulici parkuje vozidlo, které porušuje dopravní značení „zákaz stání“. Hlídka provedla kontrolu uvedeného místa, žádné vozidlo se zde však nenacházelo.

O deset minut později řešila hlídka na základě oznámení špatně parkující vozidlo v Palackého třídě. Na vozidlo zde byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

K dalšímu případu špatného parkování byli strážníci přivoláni krátce před půl jednou, kdy mělo vozidlo na Masarykově náměstí parkovat před vjezdem na dvůr. Při kontrole bylo zjištěno, že vozidlo již z místa odjelo.

Po třinácté hodině vyjížděla hlídka do Novoměstské ulice, kde měla u fotbalového stadionu parkovat vozidla na chodníku. S jedním řidičem byl přestupek na místě vyřešen uložením pokuty, na zbylá čtyři vozidla byly umístěny výzvy.

V pořadí již páté oznámení týkající se špatného parkování řešila hlídka před čtrnáctou hodinou. V ulici Čs. partyzánů parkovalo vozidlo před vjezdem do domu. Prostřednictvím lustrace byla zjištěna jeho majitelka, která se posléze dostavila k vozidlu a přeparkovala. Přestupek s ní byl na místě vyřešen uložením pokuty.

Po půl čtvrté odpolední byla na tísňovou linku městské policie nahlášena krádež zboží v obchodě potravin v Novoměstské ulici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že pachatel v prodejně odcizil zboží v celkové hodnotě 240 Kč a poté z místa utekl. Po zhlédnutí kamerových záznamů byl díky znalosti strážníků v pachateli krádeže zjištěn mladý muž z Chrudimi. Případ byl hlídkou zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení na přestupkovou komisi.

V 15.42 hodin oznámil občan na linku 156, že ze střechy domu ve Filištínské ulici padají tašky. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o dům ve vlastnictví města. O celé věci byl tak vyrozuměn odpovědný pracovník městského úřadu. Místo bylo označeno páskou městské policie.

Krátce po půl šesté řešila hlídka na Tyršově náměstí oznámení o parkování vozidel na veřejné zeleni. Na tři vozidla byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po devatenácté hodině převzali strážníci v obchodním domě Kaufland nalezenou peněženku s doklady a kreditními kartami. Nález byl zadokumentován a následně předán do oddělení ztrát a nálezů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑