Události ze dne 22.3.2023

24.03.2023 06:49

V 7.05 hodin obdržela městská policie prostřednictvím operátora linky 112 informaci o tom, že u bytového domu v Čáslavské ulici volně pobíhá pes, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka prověřila okolí příslušné budovy a poté i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Pět minut před desátou hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, neboť tam poblíž vlakového nádraží nesprávně parkoval dodávkový automobil. Hlídka na uvedeném místě zastihla jeho řidiče, jenž po vyložení nákladu a vyřešení přestupku se strážníky, vozidlo přeparkoval.

V 10.19 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že na Tyršově náměstí parkuje několik automobilů na travnatých ostrůvcích. Hlídka na těchto devět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po poledni vyjeli strážníci na obchvatovou komunikaci města, protože řidič nákladního automobilu oznámil, že tam není dostatečným způsobem označená uzavírka železničního přejezdu v Dašické ulici. Hlídka příslušné označení prověřila, přičemž shledala, že je provedeno řádným způsobem a to včetně znázornění objízdné trasy.

Ve 14.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u světelné křižovatky na Palackého třídě leží na vozovce poškozený skateboard. Hlídka části tohoto sportovního náčiní vyzvedla z vozovky a následně je uložila do příslušné nádoby na odpad.

Dvanáct minut před sedmnáctou hodinou prověřili strážníci informaci o tom, že u jednoho ze semaforů, umístěných v křižovatce ulic Palackého třída a Vrchlického, nefunguje světelný signál zelené barvy, určený chodcům. O této skutečnosti operátor městské policie následně vyrozuměl pracovníka Technických služeb, jenž přislíbil, že uvedenou závadu odstraní.

V 18.52 hodin se obrátil na městskou policii muž s tím, že když procházel v Medlešicích okolo restaurace, přidal se k němu cizí volně pobíhající pes. Hlídka po příjezdu uvedené zvíře bez evidenční známky odchytla a poté jej v pořádku umístila do připraveného kotce v útulku v Sečské ulici.

Přesně v devatenáct hodin byli strážníci přivolání k okružní křižovatce na Bídě, neboť tam ležel na zemi bezdomovec. Dotyčný místní člověk v přítomnosti hlídky vstal a orientován místem i časem odešel pryč.

Před druhou hodinou ranní strážníci během hlídkové činnosti zpozorovali v Moravské ulici muže, jenž seděl vedle komunikace. Jednalo se o místem i časem orientovaného obyvatele Slatiňan, jenž strážníkům sdělil, že po pádu na zem trpí bolestí kyčle a nedokáže se na příslušnou nohu postavit. Na základě této informace hlídka přivolala Zdravotnickou záchrannou službu, jejíž posádka tohoto člověka převzala do péče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑