Události ze dne 23.11.2022

25.11.2022 06:53

Krátce před osmou hodinou dopolední se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc místní žena, jež uvedla, že bude třeba, aby strážníci pomohli zdravotníkům při transportu jejího nemohoucího manžela z bytu do sanitního vozu. Hlídka se následně dostavila na příslušnou adresu, kde požadovanou pomoc poskytla.

V 8.35 hodin byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, protože u tamního domu se již druhým dnem nacházelo odložené a nezajištěné jízdní kolo. Vzhledem k tomu, že hlídka po příjezdu na uvedené místo shledala, že se jednalo o celkově poškozený dopravní prostředek, jenž nebyl provozuschopný, strážníci jej neumístili do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim, nýbrž o jeho špatném technickém stavu vyrozuměli příslušného pracovníka Technických služeb, jenž přislíbil, že zajistí přepravu tohoto jízdního kola a jeho následné uložení do sběrného dvora.

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí stojí některé automobily neoprávněně na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka na tato čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 9.10 hodin vyjeli strážníci na Moravovu zahradu, protože tam stál dodávkový automobil, jenž díky své délce vyčníval z parkovacího místa, což zkomplikovalo ostatním vozidlům projíždění na toto parkoviště. Hlídka nejprve zjistila majitele uvedeného automobilu a poté kontaktovala přímo řidiče, jenž o chvíli později dodávkové vozidlo přeparkoval.

O sedm minut později informovala městskou policii obsluha čerpací stanice v Olbrachtově ulici o tom, že z prostoru jejich stanice právě odjel jeden ze zákazníků, jenž po natankování pohonných hmot, palivo neuhradil. Hlídka, jež vyjela do příslušné čerpací stanice, obdržela před příjezdem informaci od oznamovatele, že dotyčný řidič se již sám dostavil zpět a dlužnou částku dodatečně zaplatil. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo shledáno.

Přesně v deset hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že za panelovým domem na Palackého třídě parkuje automobil na zeleni. Hlídka prověřila okolí zmíněné budovy, avšak s negativním výsledkem.

V 10.30 hodin obdržela městská policie informaci od občana o tom, že pojal podezření o závadě semaforu, jenž se nachází ve Slatiňanech v ulici T. G. Masaryka, protože tam během jízdy automobilem zpozoroval chodce, jenž stiskl příslušné tlačítko, přičemž na semaforu se pro řidiče okamžitě rozsvítil světelný signál červené barvy. Hlídka opakovaně funkčnost příslušného semaforu prověřila, avšak žádnou závadu neshledala.

O chvíli později kontaktovala opět strážníky se žádostí o pomoc místní občanka s tím, že bude třeba, aby strážníci poskytli asistenci zdravotníkům při transportu jejího nemohoucího manžela, jehož bude tentokrát třeba přemístit ze sanitního vozu do bytu. Hlídka i v tomto případě požadovanou pomoc poskytla.

Ve 12.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na konkrétním místě v Tovární ulici sedí na stromu zraněná poštolka, jež má zřejmě poškozené křídlo. Občan dodal, že již sám telefonicky kontaktoval záchrannou stanici živočichů, jejíž pracovník doporučil, aby odchyt tohoto ptáka provedla městská policie s tím, že zraněnou poštolku následně vyzvedne na služebně a převezme ji do péče. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak zmíněného ptáka nezaregistrovala. O této skutečnosti operátor městské policie vyrozuměl záchrannou stanici živočichů i oznamovatele.

Krátce po třinácté hodině byli strážníci přivoláni na Resselovo náměstí, protože tam na vyhrazených parkovacích místech stály některé automobily neoprávněně. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel bez příslušného označení umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 16.17 hodin upozornil městskou policii muž na to, že poblíž vodního náhonu v Koželužské ulici volně pobíhá cizí pes, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka prověřila příslušnou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑