Události ze dne 23.1.2022

24.01.2022 15:32

Po jedenácté hodině dopolední se na městskou policii obrátila žena ze Slatiňan s tím, že živý plot u jejího domu v místní části Škrovád někdo opakovaně poškodil ostříháním. Dotyčná občanka hlídce uvedla, že ráno provedla kontrolu tohoto plotu, přičemž shledala, že je v pořádku. O nějakou dobu později, když se vrátila domů z nákupu, zjistila, že během její nepřítomnosti někdo ostříhal další část plotu, stejně jako nedávno. Strážníci událost zadokumentovali a celou věc následně dořeší přestupková komise Městského úřadu Slatiňany.

V 14.20 hodin obdržela městská policie informaci, že v okolí křižovatky ulic Strojařů a Jabloňová parkují nesprávně automobily. Hlídka na uvedeném místě shledala jedno vozidlo, s jehož přítomným řidičem vyřešila dopravní přestupek na místě. Dotyčný muž poté neprodleně automobil přeparkoval.

Třicet minut po sedmnácté hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba řešit oznámení občana o tom, že z bytu jeho sestry odmítá odejít její bývalý přítel. Při příjezdu strážníků se dotyčný muž nacházel již před domem, neboť příslušný byt dobrovolně opustil. Vzhledem k tomu, že tento člověk hlídce uvedl, že má k bývalé přítelkyni i nadále silnou citovou vazbu, protože mají spolu i děti, strážníci kontaktovali tuto obyvatelku, aby zjistili skutečný stav věci. Dotyčná žena sdělila, že se obává o život a zdraví bývalého přítele z důvodu jeho nedávného pokusu o sebevraždu s tím, že jí právě sdělil, že se k tomuto činu opět odhodlává. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk přiznal svůj záměr skoncovat se životem i přítomné hlídce, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jež tohoto muže převzala do péče.

V 17.31 hodin oznámil na linku 156 pracovník ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k vytížení strážníků byla o spolupráci požádána PČR, jež do hypermarketu vyslala policisty.

Po dvacáté třetí hodině byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, neboť z tamního kontejneru na odpad vycházelo podezřelé tikání. Hlídka obsah této nádoby na odpad prověřila, přičemž shledala, že zmíněný zvuk vydává voda, jež kape z okapu na plastovou láhev, uloženou v tomto kontejneru.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑