Události ze dne 23.12.2022

27.12.2022 10:45

Krátce před devátou hodinou ranní prověřovala hlídka oznámení o špatně parkujícím vozidle na parkovišti u obchodního domu Albert. Dle oznamovatelky zde vozidlo parkující u přechodu pro chodce ztěžovalo průjezd nákladních vozidel zásobujících prodejnu. Hlídka provedla kontrolu uvedeného místa, žádné vozidlo se zde již nenacházelo.

O pár minut později byla hlídka přivolána do ulice Koželužská, kde měla parkovat vozidla na chodníku. Celkem zde byla zjištěna čtyři vozidla, se dvěma řidiči byl přestupek vyřešen na místě, na zbylá vozidla byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 9.40 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Na Ostrově parkují vozidla na místě vyhrazeném pro vozidla České pošty. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním dvou výzev.

Po půl desáté dopolední se na městskou policii obrátil občan, který uvedl, že ulicemi města jezdí černé vozidlo typu SUV, jehož osádka je dle něho podezřelá. Občan měl obavu, aby muži sedící ve vozidle nenabízeli u obchodních domů pochybné zboží. Hlídka provedla kontrolu parkovišť u obchodních domů, pouliční prodej zboží zde nebyl zaznamenán.

Obsahem dalších dvou oznámení bylo opět nesprávné parkování, kdy v prvém případě si žena stěžovala na vozidla v ulici Nezvalova, v druhém se jednalo o parkující vozidla na Resselově náměstí. Celkem bylo rozdáno dvanáct výzev, se dvěma řidiči byl přestupek vyřešen na místě domluvou.

Po půl jedné a posléze i po osmnácté hodině vyjížděla hlídka pomoci ženě, která doma upadla z invalidního vozíku, a manžel ji nebyl schopen sám zvednout. Strážníci v obou případech ženu zvedli ze země a posadili ji zpět na vozík. Žena neměla žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítla.

Ve 12.58 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o krádeži zboží v obchodním domě Kaufland. Po příjezdu na místo bylo oznámení odvoláno, neboť prý došlo k omylu.

Ve 14.36 hodin oznámila žena na tísňovou linku městské policie, že v ulici Husova parkuje vozidlo, u něhož jsou otevřené dveře. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, toho se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Jelikož nebyly na vozidle zjištěny žádné viditelné stopy po násilném vniknutí, byly dveře vozidla hlídkou zabouchnuty.

Po osmnácté hodině vyjížděla hlídka do Slatiňan, kde se měl v ulici T. G. Masaryka pohybovat opilý muž, který zde ze záhonu vytrhával dřevěné kolíky. Po příjezdu na místo se zde již nikdo nenacházel. Na zemi ležely čtyři kolíky s provázkem, které hlídka vrátila zpět na své místo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑