Události ze dne 2.3.2022

03.03.2022 12:10

Po sedmé hodině ranní informovala městskou policii občanka o tom, že v Rooseveltově ulici cizí automobily neoprávněně obsadily dvě parkovací místa, vyhrazená pro služební automobily tamní společnosti. Hlídka na uvedených místech zastihla jedno takové vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 7.42 hodin byli strážníci přivoláni do Rubešovy ulice, neboť tam řidič projíždějícího automobilu zpozoroval neznámý předmět ležící na vozovce. Hlídka tuto kovovou součást z komunikace vyzvedla a poté ji odevzdala do sběrny druhotných surovin.

Před půl třetí bylo oznámeno na linku 156, že na staveniště v Malecké ulici vběhl pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Strážníci uvedené zvíře odchytli a dopravili do útulku v Sečské ulici, kde byla tato kolie v pořádku umístěna do připraveného kotce.

V 15.48 hodin vyjeli strážníci na základě telefonátu občana do Pardubické ulice, protože jeden z obyvatelů tamního bytového domu měl ve svém bytě podle sdělení sousedů zřejmě něco demolovat a nebylo vyloučeno ani to, že tam mohl někoho bít. Hlídka kontaktovala dotyčného muže i jeho přítelkyni. Oba shodně uvedli, že mezi nimi došlo ke slovní rozepři, nikoli však k fyzickému napadení, přičemž žádného šetření nežádali. Strážníci tuto dvojici lidí poučili a poté odjeli.

Přibližně o hodinu později kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Hradištní ulici parkují nesprávně některé automobily. Hlídka na tato tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 18.11 hodin přivolal strážníky do sídliště U Stadionu obyvatel panelového domu, jenž zaslechl z bytu svého souseda volání o pomoc. Protože dotyčný muž nebyl schopen hlídce otevřít dveře svého bytu, byli na místo přivoláni hasiči, již byt tohoto seniora zpřístupnili. Následně vyšlo najevo, že tento nezraněný člověk sedící v křesle volal o pomoc, neboť byl právě doma sám, přičemž akutně potřeboval vykonat potřebu. O chvíli později se na místo dostavila jeho manželka, jež odešla na nákup, která následně svého manžela převzala do péče.

O několik minut později oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži dvou láhví alkoholu, přičemž pachatel po činu ze supermarketu utekl neznámo kam. Oznamovatelka dále uvedla, že jej však zachytila bezpečnostní kamera jejich prodejny. Hlídka celou událost v supermarketu zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Po šesté hodině ranní obdržela městská policie informaci, že u jedné z prodejen v Koželužské ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑