Události ze dne 23.2.2022

24.02.2022 14:25

V 11.45 hodin oznámila žena na linku 156, že u základní školy na Palackého třídě se pohybuje jeden z místních bezdomovců, pokřikuje zde a děti se ho bojí. O chvíli později byl bezdomovec hlídkou z místa vykázán.

O dvacet minut později vyjížděla hlídka na parkoviště k obchodnímu domu Kaufland, kde měl oznamovatelku zastavit muž cizí národnosti, který zde údajně prováděl sbírku na nemocné děti. Když byl oznamovatelkou upozorněn, že jde o podvodnou sbírku, plivl na ni a z místa utekl. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že muž z parkoviště již odjel. Celá událost je nyní v šetření.

Krátce po půl páté odpolední přijali strážníci oznámení o špatně parkujících vozidlech v Hradební ulici. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

O půl hodiny později bylo na městskou polici nahlášeno, že v sídlišti U Stadionu, poblíž železářství, řeže nějaký muž větve stromu. Provedenou kontrolou nebylo žádné řezání větví zaznamenáno.

V 19.05 hodin oznámil pracovník ostrahy obchodního domu Tesco, že v prostorech prodejny sedí žena, která nemůže vstát. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o mladou ženu z Chrudimi. Ta hlídce sdělila, že se jí v obchodě udělalo nevolno, a proto si sedla. Vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu byla na místo přivolána RZS, která ženu převezla do chrudimské nemocnice.

Následně se hlídka přesunula do Čáslavské ulice, kde mělo parkující vozidlo blokovat vjezd do garáže. Prostřednictvím lustrace byla zjištěna a následně i kontaktována majitelka uvedeného vozidla, která se dostavila na místo a ihned přeparkovala.

K dalšímu oznámení o špatném parkování vyjížděla hlídka po dvacáté hodině do ulic Revoluční a Přemysla Otakara, kde bylo umístěno za stěrače vozidel celkem pět výzev.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑