Události ze dne 23.3.2021

25.03.2021 12:30

Krátce po deváté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v Průmyslové ulici parkuje nesprávně automobil na chodníku a zároveň ve vjezdu do tamní firmy. Hlídka na uvedeném místě shledala hned čtyři vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.40 hodin byli strážníci přivoláni do ulice SNP, protože ostraha tamního supermarketu oznámila, že přítomná zákaznice jejich prodejny má strach opustit supermarket, neboť se obává možného napadení ze strany svého partnera, který jí předtím v prodejně slovně napadl. Protože hlídka dotyčného muže nikde v okolí supermarketu nezaregistrovala, oznamovatelka odešla domů a další šetření celé události odmítla.

Před čtrnáctou hodinou kontaktovala městskou policii pracovnice DDŠ v Čáslavské ulici s tím, že v jejich zařízení došlo ke konfliktu mezi jedním z chovanců a přítomným vychovatelem, jemuž zmíněný chlapec hrubě a vulgárně vynadal. Po příjezdu strážníků na uvedené místo vyšlo najevo, že oznámenému jednání předcházel fyzický konflikt mezi dvěma žáky, který se snažil zmíněný pedagogický pracovník společně se svými kolegy ukončit. Následně byli všichni tři nevybíravým způsobem slovně napadeni jedním z chovanců. Protože se nejednalo o první případ, kdy se dotyčný mladík choval hrubě k personálu tohoto zařízení, hlídka událost zadokumentovala a celou věc dořeší příslušný správní orgán.

V 15.10 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, protože před vjezdem na pozemek tamního obyvatele nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později bylo oznámeno na tísňovou linku, že na jedné ze zahrad v areálu zahrádkářské kolonie Na Bělidle se koná mejdan, kterého se účastní větší počet lidí, porušujících tak vládní opatření. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak protiprávní jednání v tomto případě neshledala, neboť se jednalo o majitele příslušné zahrady, jeho matku a přítelkyni, žijící ve společné domácnosti.

V 17.18 hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka Slovenské ulice, neboť její dcera se vrátila domů společně s cizím volně pobíhajícím psem. Hlídka uvedené zvíře převzala od oznamovatelky a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl tento pes bez evidenční známky a mikročipu v pořádku umístěn do připraveného kotce.

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, neboť vyhrazené parkovací místo u domu tamního obyvatele neoprávněně obsadil cizí automobil. Protože majitele uvedeného vozidla se hlídce nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, byla za jeho stěrač umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑