Události ze dne 23.4.2021
Deset minut před devátou hodinou dopolední požádal občan strážníky o asistenci při vystěhování nájemníka z domu v ulici Na Kopanici, k němuž mělo dojít v odpoledních hodinách. V přítomnosti hlídky dotyčný muž z bytu vynosil své věci a uložil je do přistaveného automobilu. Majitel svůj byt poté zabezpečil a z místa odjel.
V 11.04 hodin upozornila občanka městskou policii na to, že u prodejny v Rooseveltově zpozorovala sedícího zmateného muže, jenž nedovedl určit, kde se právě nachází. Strážníci v dotyčném člověku zjistili obyvatele Litomyšle, jenž se zdravotně necítil v pořádku a působil zmateně. Vzhledem k těmto skutečnostem hlídka přivolala Zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka tohoto muže dopravila do nemocnice. O celé události operátor městské policie následně telefonicky vyrozuměl jeho příbuznou.
Po třinácté hodině byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, protože u tamního panelového domu volně pobíhal pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka před příjezdem na uvedené místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že toto zvíře již odchytli a následně odvedli jeho majitelé.
V 15.47 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Střelecké ulici parkují automobily na chodníku. Hlídka po příjezdu na uvedené místo kontaktovala jejich řidiče a ti po vyřešení přestupků svá vozidla přeparkovali.
Dvacet šest minut po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do křižovatky ulic Koželužská a Dostálova, protože tam na travnaté ploše ležel neznámý muž. Hlídka v tomto zjevně podnapilém muži zjistila obyvatele Slatiňan, jehož podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 3,38 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti strážníci dotyčného muže dopravili do místní nemocnice na vyšetření, kde službu konající lékařka rozhodla o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej dopravila hlídka. Dotyčný muž byl následně pořádku předán do péče personálu stanice.
Ve 20.20 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Hradištní ulici parkují automobily na zeleni. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.
O čtyři minuty později byli strážníci přivoláni do panelového domu v Husově ulici, neboť v této budově docházelo k rušení nočního klidu hudbou, jež vycházela z konkrétního bytu. Při příjezdu hlídky byl v uvedeném domě klid. Strážníci přesto kontaktovali odpovědného muže, jenž uvedl, že doma slavili narozeniny a poslouchali reprodukovanou hudbu. Po vyřešení přestupku byl na místě klid a hlídka odjela.
Ve 23.33 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že u jedné z prodejen na Palackého třídě se vzájemně fyzicky napadá několik mladíků. Strážníci na uvedeném místě, ani v jeho okolí nikoho nezastihli. Přítomný kolem jdoucí muž hlídce sdělil, že před jejím příjezdem se tam pošťuchovalo několik mladých mužů a jeden z nich při tom zavrávoral do vozovky. Následně se všichni rozešli neznámo kam. Strážníci po tomto sdělení prověřili okolní ulice a následně odjeli.
© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing