Události ze dne 23.4.2022

25.04.2022 15:58

Po sedmé hodině ranní byli strážníci přivoláni do Novoměstské ulice, jelikož před tamní garáží nesprávně parkoval cizí automobil, jenž jejímu majiteli bránil ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele příslušného automobilu a kontaktovala jej. Odpovědný muž se po chvíli dostavil na místo, přičemž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky své vozidlo přeparkoval.

V 8.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v jedné z markovických ulic nesprávně parkuje automobil konkrétní tovární značky, jenž tam ostatním vozidlům brání v projetí. Po příjezdu strážníků se k tomuto automobilu dostavil jeho majitel, jenž po vyřešení přestupku s hlídkou své vozidlo přeparkoval.

Krátce po desáté hodině dopolední vyjeli strážníci do průmyslové zóny v Pardubické ulici, protože tam občan zpozoroval volně pobíhajícího psa. Hlídka prověřila zmíněnou lokalitu, avšak uvedené zvíře tam nezaregistrovala.

Patnáct minut po poledni kontaktoval městskou policii muž s tím, že u budovy střední školy v Čáslavské ulici zpozoroval zraněného kačera. Strážníci po příjezdu na příslušné místo shledali tohoto ptáka uhynulým, proto jej dopravili do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde jej uložili do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.

Ve 12.41 hodin se obrátil na strážníky se žádostí o pomoc řidič, jenž uvedl, že v areálu automyčky v Poděbradově ulici vložil do zařízení určeného na výměnu bankovek za drobné mince pět set korun, avšak žádné mince poté z přístroje neobdržel. Hlídce po příjezdu dotyčný muž sdělil, že již sám kontaktoval příslušného provozovatele, jenž přislíbil, že mu vložené peníze vrátí. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Po patnácté hodině informoval městskou policii občan o tom, že během úklidu společných prostor v bytovém domě v Topolské ulici nalezl cizí odložený batoh. Strážníci toto zavazadlo, jež obsahovalo doklady, oblečení a kosmetiku, převzali a následně je uložili do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim. Poté hlídka kontaktovala majitele dokladů, jež se nacházely uvnitř tohoto batohu, o jejich nálezu. Dotyčný muž sdělil, že mu byly jeho doklady v minulosti odcizeny, avšak nové již obdržel, přičemž dodal, že nalezené zavazadlo, ani jeho další obsah mu nepatří.

V 17.06 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, protože v tamním altánu seděli bezdomovci, již tam činili nepořádek. Hlídka na uvedeném místě zastihla samotného muže, jenž spořádaně seděl na lavičce a žádného protiprávního jednání se nedopouštěl.

O třicet minut později kontaktoval městskou policii místní občan, jenž na cyklostezce vedoucí z Chrudimi do Slatiňan nalezl takzvanou ledvinku, jež obsahovala různé předměty. Hlídka toto zavazadlo i s obsahem odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.

Přesně v 18.30 hodin vyjeli strážníci do Městského parku, neboť tam žena zpozorovala dva bezdomovce, již tam činili nepořádek. Hlídka dotyčnou dvojici lidí zastihla sedící na lavičce, přičemž žádný nepořádek v jejich okolí nezaregistrovala. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali a o zjištěných skutečnostech následně informovali oznamovatelku.

Patnáct minut před dvacátou hodinou oznámila na linku 156 obyvatelka bytového domu v sídlišti U Stadionu, že tam došlo k problému s jistou sousedkou a s jejími příbuznými, již se doma chovají hlučně, křičí a tlučou do ústředního topení. Oznamovatelka dodala, že její děti v tomto hluku neusnou a že jednání této ženy již v minulosti řešilo společenství vlastníků bytových jednotek jejich domu. Strážníci po příjezdu v uvedené budově shledali, že dotyčná žena a její příbuzní u ní doma hlasitě komunikovali, proto je poučili, přestože nenastala doba nočního klidu, aby dodržovali pravidla občanského soužití. Poté byl na místě klid a hlídka odjela.

V 1.55 hodin se obrátila na městskou policii místní obyvatelka s tím, že ve Vlčnovské ulici dohlíží na byt své kamarádky, jež odcestovala do zahraničí, přičemž z jejího bytu slyší zvuk televizoru, přestože uvnitř by nikdo neměl být. Oznamovatelka dále požádala strážníky, aby ji doprovodili při provedení kontroly zmíněného bytu, neboť se tam nyní sama obává vstoupit. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že uvnitř bytu se nacházela jeho majitelka, jež se vrátila domů, aniž svou kamarádku vyrozuměla. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo shledáno.

Před šestou hodinou ranní byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, neboť tam na komunikaci volně pobíhaly ovce. Při příjezdu hlídky byla všechna tato zvířata řádně zajištěná na pozemku svého majitele. Strážníci jeho oplocení prověřili, avšak žádné poškození, kudy by tato zvířata mohla vstoupit na veřejné prostranství, nezaregistrovali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑