Události ze dne 23.8.2023

25.08.2023 10:54

V 11.56 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že v Malecké ulici kdosi pálí oheň a v okolí je cítit nepříjemný kouř. Na místě bylo jednáno s mužem, který na pozemku pálil pořezané suché náletové dřeviny. Pálení žádného nebezpečného odpadu nebylo na místě zjištěno. Jak dále muž uvedl, pálení dřevin nahlásil na operační středisko HZS, což bylo záhy hlídkou ověřeno. O hodinu později zde hlídka na základě oznámení provedla další kontrolu, i v tomto případě se jednalo o pálení suchého dřeva.

Po osmnácté hodině oznámila žena na linku 156, že v ulici Na Větrníku nalezla klíče od vozidla značky Škoda konkrétní registrační značky. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel uvedeného vozidla. Toho se pokusili strážníci kontaktovat v místě bydliště. Zde se nacházela pouze jeho manželka, která si klíče od hlídky převzala.

Po devatenácté hodině vyjížděli strážníci do domu v ulici U Stadionu, kde se mělo celý den na chodbě domu nacházet kotě. Po příjezdu zde bylo nalezeno již odrostlé kotě. Jelikož u něho nebylo možné vyloučit zdravotní potíže, bylo převezeno do místního útulku. O tomto byla vyrozuměna tamní pracovnice, která přislíbila provedení veterinárního vyšetření.

O půl hodiny později provedla hlídka v ulici Pardubická sběr jedné injekční stříkačky ležící na chodníku naproti budově městského úřadu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑