Události ze dne 24.10.2022

25.10.2022 10:56

Před šestnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu parkují automobily na zeleni. Hlídka na tato čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 16.03 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, protože tam občan zaregistroval volně pobíhajícího psa, jehož majitel se poblíž nenacházel. Hlídka prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

O několik minut později obdržela městská policie informaci o tom, že u bytového domu v sídlišti U Stadionu stojí některé automobily na chodníku, v křižovatce i v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na čtyři z těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších čtyř nesprávně zaparkovaných automobilů vyřešila přestupky na místě.

V 17.42 hodin vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, kde u tamního supermarketu muž zpozoroval promoklé dítě bez obuvi. Při příjezdu hlídky se u tohoto chlapce již nacházel otec, jenž uvedl, že oba jeho synové společně odešli na nákup do nedaleké prodejny, přičemž starší z nich jej o chvíli později upozornil, že jeho bratr s ním odešel z domu bos. Dotyčný muž svého syna obul a poté společně odešli domů.

O hodinu později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že před jedním z domů v sídlišti Na Větrníku nesprávně parkuje automobil, jenž brání chodcům v přístupu na chodník. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele uvedeného vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný muž o chvíli později svůj automobil přeparkoval.

Třicet minut po půlnoci přivolal strážníky do ulice Na Šancích občan, jenž tam zaregistroval automobily stojící na chodníku. Hlídka na těchto šest vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑