Události ze dne 24.10.2023

25.10.2023 15:50

V 10.30 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, jenž strážníkům předal cizí peněženku s doklady, již zaregistroval odloženou na okenním parapetu na Širokých schodech. Hlídka tyto věci uložila do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.

O osm minut později vyjeli strážníci do Topolské ulice, protože tam ležela uhynulá kočka. Občan, který tam na příjezd hlídky vyčkával, strážníkům sdělil, že také v ulici Požárníků se nachází uhynulá kočka. Hlídka obě zvířata vyzvedla a dopravila je do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde je uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud budou vydána k odborné likvidaci.

Krátce po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u panelového domu ve Fibichově ulici sedí na zemi sova. Oznamovatel, jenž se tam nacházel, strážníky po příjezdu informoval, že zmíněný pták přelétl do nedaleké volně přístupné zahrady. Hlídka příslušný prostor prověřila, avšak sovu tam nezaregistrovala.

V 11.16 hodin přivolala strážníky do Škroupovy ulice žena, jež tam odchytla sovu. Hlídka tohoto ptáka od oznamovatelky převzala a dopravila na služebnu, kde ho převzala do péče přivolaná pracovnice záchranné stanice živočichů.

O třicet minut později obdržela městská policie informaci, že u supermarketu v ulici SNP stojí automobil na vyznačeném přechodu pro chodce. Hlídka příslušné místo prověřila, avšak uvedené vozidlo nezastihla.

V 11.49 hodin oznámila prostřednictvím tísňové linky žena, že v ulici Na Špici odchytla volně pobíhajícího psíka. Strážníci zjistili majitelku tohoto zvířete a kontaktovali ji. Dotyčná žena po vyřešení přestupku s hlídkou svého psa v pořádku převzala.

Před čtrnáctou hodinou se obrátily na městskou policii studentky s tím, že v prostoru autobusové zastávky v Poděbradově ulici byly obtěžovány neznámou ženou, jež po nich žádala peníze. Protože strážníci dotyčnou osobu, jejíž popis měli k dispozici, na uvedeném místě ani v okolí nezaregistrovali, s oznamovatelkami dojednali, aby opět přivolaly hlídku, pokud by se jednání této ženy opakovalo.

Ve 14.35 hodin se dostavila na služebnu strážníků místní obyvatelka, jež hlídce předala nemocné kotě, které se pohybovalo ve Fibichově ulici. Hlídka toto zvíře následně dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je převzala do péče přítomná pracovnice.

Dvacet minut po patnácté hodině vyjeli strážníci do sídliště Na Šancích, neboť tam u jednoho z domů nehybně ležela nemocná jednooká kočka. Hlídka po telefonické konzultaci s pracovnicí útulku v Sečské ulici uvedené zvíře vyzvedla a předala do její péče.

V 16.53 hodin občan požádal městskou policii, aby strážníci prověřili dopravní značení v ulici Na Ostrově, neboť nabyl dojmu, že je zmatečné. Hlídka příslušné dopravní značky prověřila, avšak žádné pochybení v jejich umístění neshledala.

Krátce po devatenácté hodině oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně byla nalezena cizí platební karta. Hlídka tento předmět v supermarketu vyzvedla a následně jej uložila do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑