Události ze dne 2.4.2023

03.04.2023 15:43

Osmnáct minut před třináctou hodinou vyjeli strážníci do Pardubické ulice, protože v tamním sídlišti žena zaregistrovala opuštěná a nesoběstačná několikadenní koťata. Hlídka tato dvě zvířata vyzvedla a následně je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je předala do péče přítomné pracovnice.

Ve 12.51 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové se zdržují bezdomovci, již pokřikují na zákazníky a žádají od nich peníze. Hlídka tyto tři osoby poučila a poté je z místa, orientované místem i časem, vykázala.

Po devatenácté hodině zaregistroval operátor městské policie prostřednictvím městského kamerového systému na Resselově náměstí dva automobily, které stály na vyhrazených parkovacích místech, přičemž z jejich interiérů zněla hlasitá hudba a uvnitř se nikdo nenacházel. Po příchodu hlídky se k uvedeným vozidlům dostavili jejich řidiči, již po vyřešení dopravních přestupků se strážníky s automobily odjeli.

Ve 20.27 hodin byli strážníci přivoláni opět do Pardubické ulice, neboť tam některá vozidla stála na zeleni a další na chodníku. Hlídka za stěrače těchto tří automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O tři minuty později kontaktovala městskou policii občanka s tím, že u jedné z budov v Malecké ulici parkuje automobil před garáží v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 20.46 hodin přivolal strážníky na vlakové nádraží v ulici Čs. armády cestující, jenž tam zpozoroval bezdomovce, již se chovali nevhodně. Hlídka po příjezdu dotyčné čtyři osoby z nádraží vykázala.

Krátce po půlnoci bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u bytového domu v ulici Vrchlického leží na zemi muž. Hlídka v dotyčném člověku zjistila muže bez domova, jenž tam hodlal nocovat. Strážníci jej proto z místa vykázali, orientovaného místem i časem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑