Události ze dne 24.2.2020

26.02.2020 12:30

V 6.35 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že před jedním z domů v ulici Na Výsluní parkuje nesprávně cizí automobil, jenž znemožnil obyvateli domu vyjetí vozidlem z garáže. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak uvedený automobil tam již nezastihla.

Deset minut před sedmou hodinou byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde přímo v křižovatce parkovalo dodávkové vozidlo. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 7.33 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o odložené injekční stříkačce, jež ležela na zemi ve Filištínské ulici. Hlídka tento předmět vyzvedla a následně jej odevzdala k odborné likvidaci.

Přibližně o dvě hodiny později vyjeli strážníci na základě upozornění do ulice Bohuslava Martinů, protože tam měla parkovat vozidla na zeleni a na chodníku. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala čtyři automobily, na něž umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 10.45 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Myší díře leží na zemi injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a poté jej předala k odborné likvidaci.

Před půl dvanáctou se na městskou policii obrátil se žádostí o pomoc pracovník pošty, jelikož vyhrazená parkovací místa pro jejich služební vozidla u pobočky v ulici Na Ostrově neoprávněně obsadila cizí vozidla. Hlídka na místě zjistila jeden nesprávně stojící automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.07 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde parkovací místo vyhrazené pro vozidlo tamní obyvatelky neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný muž se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky svůj automobil přeparkoval.

Po šestnácté hodině požádal městskou policii o asistenci muž, jenž se chystal v ulici V Tejnecku pokácet v zahradě tamních obyvatel vzrostlý strom a z bezpečnostních důvodů požadoval přítomnost hlídky. Strážníci během tohoto kácení zastavili na nezbytně nutnou dobu provoz na přilehlé komunikaci a poté odjeli.

O hodinu později vyjeli strážníci do Husovy ulice, jelikož tam žena zaregistrovala pád zřejmě opilého muže z jízdního kola. Protože tento nezraněný místní obyvatel skutečně jevil známky požití alkoholu, nebyl orientován místem ani časem a nebyl schopen samostatné chůze, hlídka jej podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,84 promile alkoholu. Tento muž následně s pomocí strážníků zajistil svůj dopravní prostředek u lampy veřejného osvětlení a poté byl dopraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam tohoto občana přepravila hlídka a v pořádku jej předala do péče personálu stanice.

V 18.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že z Medlešic do Chrudimi kráčí po hlavní komunikaci zjevně podnapilý muž, jenž není za tmy řidiči zřetelně viděn a mohl by tak být ohrožen na zdraví, či na životě. Vzhledem k vytížení strážníků předchozím oznámením požádal operátor o spolupráci při prověření této informace Policii ČR, která na uvedené místo vyslala policisty a celou věc převzala k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑