Události ze dne 24.5.2021

27.05.2021 14:02

Po desáté hodině dopolední oznámil městské policii obyvatel Slatiňan, že na jeho pozemku někdo založil černou skládku. Po příjezdu strážníků k tomuto muži vyšlo najevo, že na jeho soukromý pozemek, jenž není oplocen, někdo odložil paletu se starými použitými cihlami. Hlídka oznamovatele poučila, že v tomto případě se jedná o občanskoprávní spor, a vysvětlila mu, jak může v řešení události postupovat.

V 12.18 hodin byli strážníci přivoláni do ulice J. E. Purkyně, protože tam parkovaly automobily na chodníku. Hlídka na uvedeném místě shledala jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u supermarketu na Palackého třídě sedí bezdomovec, jehož se bojí kolemjdoucí lidé. Hlídka v okolí zmíněné prodejny tohoto člověka nezastihla.

V 16.40 hodin vyjeli strážníci k panelovému domu ve Fibichově ulici, v jehož okolí parkovaly nesprávně automobily. Hlídka po příjezdu na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O sedm minut později kontaktoval městskou policii občan s informací, že na parkovišti u supermarketu na Palackého třídě zpozoroval stojící automobil se staženým okénkem, v jehož okolí se nikdo nenacházel, a dále tento člověk sdělil, že u nedalekého semaforu se nachází cizí odložená taška. Strážníci nedaleko odloženého zavazadla zastihli místní ženu, jež uvedla, že právě jde svou tašku vyzvednout, neboť ji tam zapomněla. K automobilu stojícímu na nedalekém parkovišti se po příjezdu hlídky dostavil jeho řidič, jenž po provedené kontrole interiéru s vozidlem odjel.

Po třetí hodině ranní obdržel operátor městské policie tísňový signál od muže, jenž potřeboval pomoc strážníků. Hlídka dotyčného člověka doma vyzvedla po pádu nezraněného a uložila jej na lůžko, kde setrval v péči přítomné dcery.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑