Události ze dne 24.5.2022

25.05.2022 12:38

Před osmou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni do Olbrachtovy ulice, protože tam již delší dobu volně pobíhal pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak uvedené zvíře tam nezaregistrovala.

V 11.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Pardubické ulici leží u autobusové zastávky na zemi muž. Strážníci v tomto mírně podnapilém, avšak místem i časem orientovaném člověku zjistili místního obyvatele, u něhož se již nacházela jemu známá žena, jež hlídce přislíbila, že dotyčného člověka převezme do péče a postará se o něj.

Po šestnácté hodině kontaktoval městskou policii se žádostí o prověření oznámení pracovník záchranné stanice živočichů s tím, že u budovy školy v ulici Víta Nejedlého se údajně nachází zraněná vrána. Hlídka tohoto ptáka odchytla a dopravila na služebnu na Resselově náměstí, kde vránu převzal do péče dotyčný pracovník záchranné stanice.

V 17.24 hodin vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, protože z tamní čerpací stanice odjel zákazník, aniž uhradil natankované pohonné hmoty. Zhlédnutím příslušného kamerového záznamu hlídka v jednání podezřelého řidiče neshledala úmyslné jednání, proto zjistila totožnost majitele vozidla a poskytla ji přítomné obsluze, která měla na jejím zjištění právní zájem, aby celou událost mohla řešit občanskoprávní cestou.

Deset minut před osmnáctou hodinou bylo oznámeno na tísňovou linku, že na jedné z místních autobusových zastávek se zdržují bezdomovci, již tam činí nepořádek. Při příjezdu strážníků tyto tři osoby spořádaně seděly na lavičce a protiprávního jednání se nedopouštěly. Vzhledem k tomu, že v jejich okolí se žádné znečistění nenacházelo, hlídka odjela.

O chvíli později informoval městskou policii občan o tom, že u panelového domu v Čáslavské ulici parkuje nesprávně automobil, jenž ostatním vozidlům komplikuje projetí na parkoviště. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 18.24 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, jelikož bylo třeba, aby hlídka odchytla psa, jenž volně pobíhal na silničním obchvatu u Vlčnova. Strážníci prověřili příslušnou komunikaci i její okolí, avšak uvedené zvíře nezaregistrovali.

Před dvacátou hodinou se obrátil na městskou policii občan s tím, že v Rubešově ulici se po komunikaci pohybuje zřejmě zfetovaná žena, kterou málem srazil projíždějící automobil. Hlídka na uvedené silnici ani v jejím okolí tuto osobu nezastihla.

Ve 22.13 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. partyzánů, neboť tamní obyvatel doma upadl, přičemž jeho žena mu sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka dotyčného muže vyzvedla po pádu nezraněného a uložila jej na lůžko, kde setrval v péči přítomné manželky.

Po šesté hodině ranní oznámila občanka na linku 156, že na lavičce u obchodního centra na Borně sedí žena bez domova, jež křičí na kolemjdoucí lidi. Hlídka dotyčnou osobu pro nevhodné chování z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑