Události ze dne 24.6.2023

26.06.2023 19:09

Osm minut před desátou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, protože v tamní autobusové zastávce ležel na lavičce bezdomovec. Hlídka dotyčného muže z místa vykázala, orientovaného místem i časem.

V 10.35 hodin informoval městskou policii občan o tom, že v autobusové zastávce v ulici Obce Ležáků se nachází uhynulá kočka. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde je uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydána k odborné likvidaci.

Před třináctou hodinou vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, jelikož tam parkovací místo určené pro vozidlo invalidy neoprávněně obsadil cizí automobil. Při příjezdu hlídky se na uvedeném parkovacím místě již žádné vozidlo nenacházelo.

Ve 13.41 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v obci Topol, na pronajatém obecním pozemku, parkují neoprávněně cizí automobily. Po příjezdu hlídky došlo k domluvě mezi pronajímatelkou tohoto pozemku s místními pořadateli probíhajícího dětského dne, že všechna uvedená vozidla neprodleně přeparkují, což poté učinili.

Dvacet osm minut počtrnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z panelových domů na Palackého třídě parkuje automobil přímo u sníženého nájezdu na chodník, což invalidním osobám brání v pohybu po městě. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 16.57 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Bartůňka, neboť tam volně pobíhal pes. Hlídka uvedené zvíře odchytla, přičemž jeho majitelku se jí na základě místní znalosti nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, proto psa předala do péče pracovnice útulku v Sečské ulici.

Krátce po devatenácté hodině se obrátil na městskou policii pracovník prodejny obchodního centra v ulici SNP s tím, že do jejich obchodu vlétl otevřenými dveřmi pták. Hlídka prostor příslušné prodejny prověřila, avšak pták v té době nebyl v prodejně k nalezení.

Ve 20.22 hodin vyjeli strážníci do Palackého třídy, jelikož tam občanka zpozorovala cizí odloženou kabelku. Po chvíli se ke hlídce dostavila její majitelka, jež poté svou kabelku v pořádku převzala.

O třináct minut později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ve Slatiňanech v Klášterní ulici běhá ve vozovce kůň. Strážníci uvedené zvíře vyhledali a následovali až k domu majitele, kde vběhl na jeho pozemek. Hlídka proto uzavřela bránu pozemku, aby je zajistila. Vzhledem k tomu, že majitele tohoto koně se strážníkům nepodařilo kontaktovat, celou věc písemně oznámí krajské veterinární správě k dalšímu opatření.

Po půlnoci obdržela městská policie informaci, že na Vlčí Hoře se u zaparkovaného automobilu pohybovaly podezřelé osoby, jež kolem jdoucímu muži uvedly, že tam hledají ubytování, což se mu zdálo nepravděpodobné. Hlídka, jež vyjela do uvedené lokality, zmíněné vozidlo ani tyto lidi nezastihla.

Ve 4.50 hodin strážníci před dveřmi služebny na Resselově náměstí zaregistrovali odložený mobilní telefon. Hlídka tento přístroj zadokumentovala a následně uložila do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑