Události ze dne 25.1.2021

28.01.2021 08:51

V 9.59 hodin oznámil občan na linku 156, že v Průmyslové ulici parkuje nákladní vozidlo s nadměrným nákladem v těsné blízkosti přechodu pro chodce. Strážníci na místě jednali s pracovníkem firmy, odpovědným za přepravu nadměrných nákladů. Ten hlídce sdělil, že řidič nákladního vozidla dodržuje bezpečnostní přestávku a ihned po jejím skončení odjede. Dále přislíbil, že tato situace se již nebude opakovat.

V 12.22 hodin přijali strážníci oznámení, že v Městském parku, v budově č. p. 274, se nachází bezdomovec, který má mít údajně nařízenou karanténu, v rámci které se má zdržovat na městské ubytovně v Tovární ulici. Muž strážníkům k celé věci uvedl, že si není vědom toho, že by se na něho měla vztahovat karanténní opatření. Žádné rozhodnutí o nařízení karantény prý neobdržel. Zjištěné skutečnosti byly konzultovány s pracovnicí KHS, která uvedla, že muž by měl být skutečně v karanténě, nicméně potvrdila mužovo tvrzení o tom, že neobdržel rozhodnutí o jejím nařízení, neboť se jej pracovníkům KHS nepodařilo kontaktovat. Tyto informace byly muži následně sděleny. Muž se posléze dostavil na městskou ubytovnu, kde její vedoucí uvedl, že zajistí další potřebné kroky v této věci. O hodinu později však muž opět opustil prostory ubytovny, hlídkou byl nalezen u nedaleké čerpací stanice. Strážníci jej doprovodili zpět na ubytovnu a událost zadokumentovali.

Krátce před půl třetí prověřovala hlídka oznámení, v němž žena uvedla, že v Čáslavské ulici za domem č. p. 1158 kouří mládež marihuanu. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa, žádná mládež se zde nenacházela.

V 17.20 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, který strážníkům předal dvě injekční stříkačky, které nalezl pohozené pod Myší dírou. Strážníci stříkačky umístili do speciálního boxu, následně budou předány k odborné likvidaci.

Po jednadvacáté hodině vyjížděla hlídka do ulice Na Větrníku, kde žena oznámila, že má problémy s bývalým přítelem, který chodí k jejímu bytu, zvoní na zvonek a klepe na dveře. U dveří jí má nechávat věci, která ona nechce. Jelikož měla žena obavu, zda se muž nenachází v domě, provedla hlídka kontrolu všech prostor, kde by se mohl zdržovat. Muž se zde nenacházel. Žena byla následně poučena, jak v celé věci postupovat. S hlídkou se poté domluvila na dalších krocích.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑