Události ze dne 25.1.2023

27.01.2023 06:48

V 7.20 hodin kontaktoval městskou policii se žádostí o pomoc občan, jenž uvedl, že téhož dne v časných ranních hodinách jeho dcera, jež hodlala odcestovat autobusovým spojem z autobusového nádraží v ulici Čs. armády, zjistila, že cestou na nástupiště ztratila svou peněženku s doklady a s finanční hotovostí ve výši několika tisíc korun. Strážníci na základě této prosby prověřili kamerový záznam z příslušné kamery městského kamerového systému, jenž zachytil na chodníku ležící předmět, jenž připomínal peněženku, přičemž o chvíli později k tomuto ležícímu předmětu přistoupil neznámý kolem jdoucí muž, který jej ze země vyzvedl a odešel s ním pryč. Městská policie na základě místní znalosti pojala podezření, že by se mohlo jednat o jistého člověka, žijícího na jedné z místních ubytoven, proto se za ním vzápětí vydala hlídka, aby jej vyzvala k podání vysvětlení. Dotyčný muž, jenž se strážníky jednal ve stejném oděvu, jaký měl na sobě oblečen podezřelý člověk na kamerovém záznamu, se zpočátku vymlouval, avšak o chvíli později se ke svému úmyslnému jednání doznal s tím, že nalezenou finanční hotovost si ponechal pro svou potřebu a peněženku s doklady odhodil do odpadkového koše. Strážníci tuto peněženku i s jejím obsahem vyhledali a společně s dotyčným mužem ji předali policistům, již vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu, celou událost převzali k řešení.

Krátce po desáté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v křižovatce ulic Čáslavská a Krocínova, nesprávně parkuje automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 10.50 hodin se na služebnu městské policie dostavila řidička, jež požádala strážníky o pomoc, protože se jí nepodařilo uvést do chodu motor jejího automobilu, zaparkovaného v centru města. Hlídka se společně s dotyčnou ženou dostavila k příslušnému vozidlu, jehož motor pomocí startovacího zdroje uvedla do chodu.

Patnáct minut před polednem byli strážníci přivoláni do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, neboť tam došlo ke krádeži zboží. Hlídka po příjezdu obdržela od pracovníka ostrahy prodejny informaci o tom, že na základě zpětné kontroly kamerového záznamu z hypermarketu vyšlo najevo, že jeden ze zákazníků během načítání jednotlivých položek nákupu u samoobslužné pokladny vynechal balení toaletního papíru, jež poté odnesl z prodejny pryč, přestože toto zboží u pokladny neuhradil. Vzhledem k tomu, že strážníkům se provedeným šetřením nepodařilo zjistit osobu podezřelou ze spáchání přestupku proti majetku, událost zadokumentovali a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

V 16.15 hodin obdržela městská policie informaci o nesprávně zaparkovaných automobilech, které stály v určitém úseku Nezvalovy ulice. Strážníci se pokusili kontaktovat jejich majitele, což se jim nepodařilo, proto hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po devatenácté hodině strážníci vyjeli do Poděbradovy ulice, jelikož se tam měl pohybovat opilý bezdomovec. Hlídka dotyčného muže shledala v mírně podnapilém stavu, avšak orientovaného místem i časem, proto jej poučila a poté odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑