Události ze dne 25.12.2022

27.12.2022 10:50

V 9.58 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Husova jsou plné kontejnery na plast a lidé odkládají plasty vedle kontejnerů. O tomto byl informován odpovědný pracovník technických služeb, který uvedl, že následující den bude v této ulici probíhat svoz odpadu.

Po čtrnácté hodině vyjížděli strážníci do ulice Na Větrníku, kde měli tamní obyvatelé problém se sousedem, který údajně strčil do domovního zvonku sirku a zvonek tak stále zvonil. Dále měl muž napsat dopis s vulgárním textem. Na místě bylo zjištěno, že jde o problémového muže, se kterým jednali strážníci již předchozí den. Po kontrole zvonku bylo zjištěno, že bylo pouze zamáčknuté tlačítko, které se po opětovném zmáčknutí uvolnilo a zvonek tak přestal zvonit. Žádný cizí předmět nebyl ve zvonku zjištěn. V domě byly nalezeny dva listy papíru s urážlivým textem. Strážníci znovu kontaktovali muže, který se dokonce pod text podepsal. Ten následně uvedl, že spor se sousedy vznikl ohledně kočky, kterou měl na chodbě domu, a ta se mu ztratila. Z tohoto viní své sousedy. K autorství urážlivých textů se doznal. Strážníci na místě vše zadokumentovali a spisový materiál bude následně postoupen k dořešení přestupkové komisi.

Ve 23.50 hodin se na městskou policii obrátil muž, který uvedl, že ve Slovenské ulici, v domě č.p. 652, je rušen noční klid hlasitou hudbou. Hlídka o chvíli později jednala s oznamovatelem, který uvedl, že v domě je již klid a tak si nepřeje věc dále řešit.

K dalšímu případu rušení nočního klidu vyjížděla hlídka okolo půl druhé ranní, tentokrát do ulice Havlíčkova. Stejně jako v prvním případě se mělo jednat o hlasitou hudbu. Strážníci na místě jednali s mužem, který měl hlasitě puštěné rádio. Byl poučen o době nočního klidu, rádio vypnul. Na místě byl poté již klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑