Události ze dne 25.2.2021

26.02.2021 09:53

Před osmou hodinou ranní oznámila městské policii pracovnice místního peněžního ústavu, že do jejich pobočky v Čáslavské ulici vběhl volně pobíhající pes. Na uvedené místo vyjela hlídka, jež cestou obdržela informaci, že pracovníci banky vyhledali jeho majitelku a zvíře jí v pořádku předali.

V 10.40 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba řešit oznámení obyvatele Slatiňan o tom, že někdo poškodil jeho odložené jízdní kolo. Hlídka kontaktovala v místě bydliště oznamovatele, jenž uvedl, že se domnívá, že jeho dopravní prostředek, umístěný ve společné kolárně jejich domu, poškodila sousedka, s níž má dlouhodobé spory. Strážníci následně vyzvali k podání vysvětlení i dotyčnou ženu, jež sdělila, že nikomu jízdní kolo nepoškodila. Hlídka celou událost zadokumentovala a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu ve Slatiňanech.

Osmnáct minut po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u základny Zdravotní záchranné služby v ulici Dr. Milady Horákové se pohybuje podezřelý muž, oblečený do reflexní vesty, jenž pobíhá na komunikaci, něco fotí a svým jednáním ohrožuje sebe i řidiče projíždějících vozidel. Strážníci v dotyčném člověku zjistili pracovníka ŘSD, jenž uvedl, že tam obstarává fotodokumentaci povrchu vozovky. Hlídka mužovo tvrzení ověřila u příslušného zaměstnavatele a poté jej poučila o bezpečnosti silničního provozu. Nato strážníci odjeli.

Ve 14.52 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že na Tyršově náměstí jeho parkovací místo vyhrazené pro vozidlo invalidy neoprávněně obsadil cizí automobil. Protože majitele tohoto vozidla se strážníkům nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, po domluvě s oznamovatelem za stěrač jeho automobilu hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Protože na uvedeném místě strážníci zpozorovali i další nesprávně stojící vozidlo, umístili i na tento automobil výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po sedmnácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho ze světelných semaforů umístěných na Palackého třídě nesvítí světlo zelené barvy určené pro chodce. Hlídka o této závadě vyrozuměla příslušného pracovníka Technických služeb, jenž přislíbil její včasné odstranění.

V 18.25 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba vyjet do Revoluční ulice, kde muž při předání dítěte do péče jeho matky pojal podezření, že ona je pod vlivem alkoholu. Hlídka po příjezdu dotyčnou ženu podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřeným negativním výsledkem, proto jí bylo dítě svěřeno do péče. Oznamovatel s naměřeným výsledkem dechové zkoušky nesouhlasil a dožadoval se přítomnosti Policie ČR. Strážníci o zjištěných skutečnostech i o výsledku provedené orientační dechové zkoušky informovali operačního důstojníka Policie ČR i příslušného pracovníka Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Chrudimi.

Dvacet pět minut po dvacáté první hodině byli strážníci přivoláni do budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády, neboť se tam zdržoval bezdomovec bez zakrytých dýchacích cest, jenž na výzvu personálu nádraží odmítal budovu opustit. Protože hlídka u tohoto obyvatele Slatiňan zpozorovala poranění hlavy, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jež tohoto člověka dopravila na ošetření do nemocnice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑