Události ze dne 25.9.2016

26.09.2016 13:54

Po osmé hodině ranní obdržela městská policie telefonické oznámení, že u jedné z prodejen na Palackého třídě je rozbitá výloha. Jelikož vše nasvědčovalo tomu, že došlo ke vloupání do této prodejny, strážníci přivolali na místo hlídku OOPČR Chrudim, která převzala celou věc k řešení.

Ve 13.08 hodin oznámil na linku 156 občan, že na Janderově poblíž Mlýnského domu lidé chovají hubeného psa, který by mohl být týrán. Strážníci následně jednali s majitelkou psa a sami se také přesvědčili, že tato fena se stará o deset svých štěňat, proto je momentálně pohublá. Týrání psa nic nenasvědčovalo. Protiprávní jednání nebylo zjištěno a poté hlídka odjela.

Po dvacáté druhé hodině byli strážníci telefonicky přivoláni na nádraží ČD v ulici Čs. armády, neboť personál Českých drah bude uzavírat budovu nádraží, ale v čekárně se nachází asi patnáct cizinců, kteří odmítají budovu nádraží opustit. Hlídka následně zjistila, že se jedná o skupinu Rumunů, kteří cestují ze Svratky do Prahy a vyčkávají na železniční spoj do Pardubic. Nádražní halu neopustili, protože nevěděli, co po nich výpravčí žádá. V přítomnosti strážníků cizinci dobrovolně budovu opustili.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑