Události ze dne 26.1.2021

28.01.2021 08:52

V 6.07 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulicích Čavisovská a Družstevní se nacházejí dvě vozidla, která jsou zde dlouhodobě odstavena. Dle jejího tvrzení s vozidly nikdo nejezdí. Informace byly předány strážníkovi, který má na starosti dokumentaci vraků na území města. Ten v dané věci učiní další potřebné kroky.

Po osmé hodině vyjížděla hlídka k oznámení, v němž muž uvedl, že na jeho pozemek vnikli dva psi, němečtí ovčáci, kteří zardousili tři ovce. Vše se mělo odehrát v místní části Podhůra. Po příjezdu na místo byli psi odchyceni. Při šetření celé události se městské policii přihlásila žena, která oznámila, že jí utekli dva němečtí ovčáci. Žena bydlela nedaleko místa, kde došlo k zardoušení ovcí, bylo tak pravděpodobné, že útočící psi patří právě jí. To se také záhy potvrdilo. Majitelka psů se dostavila na místo události, kde se domluvila s majitelem ovcí o způsobu náhrady vzniklé škody. Celý případ byl zadokumentován a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

V 15.13 hodin byli strážníci přivoláni do prodejny Billa, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Krádež byla zachycena na kamerovém systému, podezřelý muž však z prodejny odešel. Dle získaného popisu se hlídce podařilo muže nalézt. Jelikož bylo v rámci šetření zjištěno, že muž byl v posledních letech pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si případ převzala k řešení.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑