Události ze dne 26.12.2021

27.12.2021 10:28

V 17.05 hodin oznámila žena na linku 156, že do kostela na Resselově náměstí přišel velký pes. Strážníci si na místě psa převzali a převezli jej do místního útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce.

O hodinu později vyjížděla hlídka do Slatiňan, kde měl v ulici Nádražní volně pobíhat pes rasy německý ovčák. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, pes nebyl nalezen.

Následně se strážníci přesunuli do ulice Jabloňova, kde pomáhali ženě, která použila tísňové tlačítko. Jelikož si žena na místě strážníkům stěžovala na silné bolesti zad, byla na místo přivolána zdravotnická služba. Ženě byly podány léky a poté byla ponechána doma. O celé situaci byla telefonicky informována její snacha.

Po třiadvacáté hodině prověřovali strážníci v ulici Jabloňova oznámení o rušení nočního klidu, kdy mělo být z bytu slyšet hraní na kytaru. Po příjezdu hlídky na místo byl v domě již klid. Strážníci jednali s mužem, který uvedl, že měli rodinnou oslavu, která již skončila. Za hluk se omluvil a přislíbil, že bude již klid.

O chvíli později převzali strážníci na služebně klíče, které muž nalezl v ulici Na Ostrově. Klíče byly uloženy do oddělení ztrát a nálezů.

Před půl druhou ranní bylo na městskou policii oznámeno rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v ulici Revoluční, v domě č.p.593. Strážníci provedli kontrolu domu, žádný hluk nebyl zaregistrován. O necelou půl hodinu později zasahovala hlídka v této ulici znovu, tentokrát v domě č.p.594. I zde mělo docházet k rušení nočního klidu. Na místě bylo jednáno se ženou bydlící v bytě, ze kterého hluk vycházel. Ta uvedla, že se po návratu z oslavy zřejmě bavili více nahlas. Hlídce se omluvila a po poučení o době nočního klidu přislíbila, že v bytě bude již klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑