Události ze dne 2.6.2021

03.06.2021 14:33

Před půl devátou dopolední vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde v ulici T. G. Masaryka parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Při příjezdu hlídky jeho řidič dokončil vykládku nákladu a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky z místa odjel.

V 9.40 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na náměstí U Vodárny parkují nesprávně automobily. Hlídka s přítomným řidičem jednoho z nich vyřešila jeho dopravní přestupek na místě a za stěrač druhého vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přesně ve čtrnáct hodin kontaktovala městskou policii žena s tím, že u parkoviště v ulici Obce Ležáků zaregistrovala odloženou bednu s koťaty. Hlídka tuto informaci prověřila a následně tato čtyři čerstvě narozená koťata dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je předala do péče přítomné pracovnice.

V 14.35 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Na Rozhledně, protože tam žena zpozorovala vyhublé kotě. Hlídka i toto sdělení prověřila, avšak v tomto případě se jednalo o již odrostlé mládě, jež bylo v dobré výživové kondici a nejevilo známky nemoci či zranění. Strážníci proto přítomnou oznamovatelku poučili a poté odjeli.

Sedm minut po patnácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že na nástupišti vlakového nádraží v ulici Čs. armády se nachází tři podnapilí muži, již se tam nevhodně chovají. Hlídka tyto tři lidi, orientované místem i časem, kteří nikam necestovali, vykázala.

V 15.10 hodin požádal telefonicky o asistenci městské policie muž, jenž se chystal u bývalé přítelkyně vyzvednout své osobní věci, přičemž se obával možného napadení. Hlídka odjela na smluvenou adresu, kde byla přítomna vydání některého jeho majetku. Protože dotyčný člověk požadoval vydání i dalších svých věcí, které mu však bývalá přítelkyně odmítla vydat, uvedl, že vydání ostatního majetku, který považuje rovněž za svůj, bude řešit soudní cestou. Poté muž odjel pryč.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci na Palackého třídu, protože v tamním supermarketu došlo ke krádeži zboží. Hlídka v uvedené prodejně zastihla podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, a jeho přestupek proti majetku vyřešila na místě pokutovým příkazem. Zadržená kosmetika byla následně vrácena zpět do prodeje.

V 18.51 hodin oznámila na linku 156 občanka, že u panelového domu ve Fibichově ulici si hrají děti s míčem, přičemž jej kopají proti fasádě tohoto domu. Oznamovatelka dodala, že když tyto děti napomenula, byly na ni drzé. Hlídka na uvedeném místě zastihla pouze dvojici chlapců, kteří při sobě míč neměli a na dotaz strážníků uvedli, že ani před jejich příjezdem si s balonem nehráli. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

O čtyři minuty později obdržela městská policie informaci o tom, že na lavičce u obchodního centra na Borzně sedí bezdomovci, již obtěžují kolemjdoucí lidi. Hlídka tyto tři osoby, orientované místem i časem, pro jejich nevhodné chování z místa vykázala.

Ve 21.21 hodin byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, jelikož tam bezdomovci obtěžovali obyvatele jednoho z tamních domů. Hlídka po příjezdu i tyto lidi z okolí příslušné budovy vykázala.

Přibližně o hodinu později kontaktoval městskou policii občan s informací, že Tyršovou ulicí ve Slatiňanech se pohybuje mladík, jenž je zřejmě pod vlivem drog, neboť plive na zaparkované automobily a do okolí vrhá kameny. Při příjezdu hlídky se u tohoto mladého muže nacházeli policisté, kteří již jeho jednání řešili.

Ve 22.23 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku zablokoval vozidlům výjezd nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka na příslušný automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, přičemž průjezd pro ostatní automobily byl v uvedeném místě zachován.

Krátce před druhou hodinou ranní obdržela městská policie upozornění, že ve vestibulu nemocnice ve Václavské ulici spí neznámý muž, jehož nebylo možné probudit. Hlídka dotyčného člověka bez domova probudila a ze zdravotnického zařízení vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑