Události ze dne 26.2.2022

28.02.2022 16:04

Přesně v osm hodin bylo oznámeno na linku 156, že před vjezdem na pozemek u domu v ulici Sladkovského nesprávně parkuje cizí automobil. Hlídka po příjezdu na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 9.15 hodin kontaktoval městskou policii se žádostí o spolupráci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba na nábřeží Karla Čapka zajistit odložené a nezajištěné věci. Strážníci na uvedeném místě vyzvedli elektrokolo a batoh. Obě tyto nalezené věci hlídka následně uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Několik minut po poledni byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, protože tudy kráčel muž, jenž v rukou držel štěně, které během cesty udeřil plastovou láhví. Protože uvedené zvíře nemělo žádné známky poranění a bylo v pořádku, protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

V 12.44 hodin oznámila městské policii občanka, že na cyklostezce mezi Chrudimí a Slatiňany volně pobíhá pes, jehož majitel se nikde poblíž nenachází. Hlídka uvedenou lokalitu prověřila, avšak zmíněné zvíře tam nezaregistrovala.

Dvacet minut po čtrnácté hodině vyjeli strážníci do ulice Na Špici, neboť tam parkovalo několik automobilů na chodníku. Hlídka na uvedeném místě shledala celkem sedm vozidel. Na pět z nich strážníci umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších dvou automobilů vyřešila hlídka dopravní přestupky na místě.

Ve 20.40 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v autobusové čekárně v obci Vlčnov se zdržují bezdomovci. Při příjezdu hlídky se na tomto místě ani v jeho okolí nikdo nenacházel.

Před půlnocí bylo oznámeno na tísňovou linku, že v jednom z domů v Revoluční ulici ruší jeho obyvatelka noční klid hlasitou hudbou. Dotyčná žena po příjezdu strážníků svůj radiopřijímač vypnula, aby již nikoho nerušila, a hlídka po vyřešení přestupku odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑