Události ze dne 26.2.2023

27.02.2023 14:50

Krátce před polednem obdržela městská policie informaci o tom, že ve vnitrobloku ve Fibichově ulici parkují nesprávně automobily. Hlídka za stěrače těchto dvanácti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 13.45 hodin se na služebnu strážníků dostavil občan, jenž měl při sobě zraněnou kočku, jež byla navíc v celkově špatném výživovém stavu. Po telefonické konzultaci operátora městské policie s pracovnicí útulku v Sečské ulici bylo rozhodnuto, že toto zvíře bude umístěno do útulku, kam je poté dopravil sám oznamovatel.

Před šestnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v Malecké ulici parkuje automobil na chodníku. Strážníci po příjezdu k tomuto vozidlu zjistili jeho majitele a kontaktovali jej. Dotyčný muž se dostavil na místo a po vyřešení přestupku automobil přeparkoval.

V 18.47 hodin se obrátil na městskou policii obyvatel panelového domu ve Václavské ulici s požadavkem, aby strážníci v nočních hodinách prověřili společnou chodbu jejich domu, protože se tam během uplynulé noci zdržoval neznámý muž bez domova, jenž tam kouřil cigarety. Hlídka v uvedené budově provedla několik namátkových kontrol, při kterých na společné chodbě domu dotyčného člověka nezaregistrovala.

Po dvacáté první hodině vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, protože tam parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Tři minuty po půlnoci kontaktoval městskou policii pracovník supermarketu v ulici Obce Ležáků s tím, že za jejich prodejnou je zaparkovaný automobil s přívěsným vozíkem, jenž brání v projetí nákladnímu vozidlu provádějícímu zásobování supermarketu. Jelikož se hlídce majitele uvedeného automobilu nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, za stěrač jeho vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Řidiči kamionu se poté podařilo inkriminovaným místem projet až k zásobovací rampě a náklad vyložit.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑