Události ze dne 26.5.2021

27.05.2021 14:05

Po desáté hodině dopolední bylo oznámeno městské policii, že některá vyhrazená parkovací místa na Resselově náměstí neoprávněně obsadily automobily bez příslušného označení. Hlídka tuto informaci prověřila a následně na čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 12.38 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, neboť tam u mostu přes řeku ležel opilý muž, jenž měl při sobě pracovní náčiní. Hlídka dotyčného člověka podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou přes dvě promile alkoholu. Na základě místní znalosti strážníci poté vyrozuměli jeho nadřízeného, jenž potvrdil, že dotyčný muž je právě ve výkonu zaměstnání. Poté se tento vedoucí pracovník dostavil na místo, kde od zaměstnance převzal jeho pracovní náčiní. Podnapilý muž byl následně hlídkou v pořádku předán do péče svých příbuzných.

Několik minut před patnáctou hodinou informoval městskou policii řidič o tom, že na komunikaci vedoucí z ulice Obce Ležáků k obchodnímu centru na Borzně je rozsypaný štěrk. Strážníci o této skutečnosti vyrozuměli příslušnou společnost, jejíž pracovník sdělil, že o této události byla jejich společnost již informována a úklid bude proveden co nejdříve.

V 15.52 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde u jedné z lamp veřejného osvětlení nebyl na patce připevněn kryt elektroinstalace a hrozilo tam nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Hlídka tento kryt, jenž ležel opodál na zemi, umístila na příslušnou lampu a řádně jej zajistila.

Třicet dvě minuty po dvacáté druhé hodině bylo oznámeno na linku 156, že bezdomovci sedící na lavičce u obchodního centra na Borzně ruší křikem noční klid. Hlídka tyto tři hlučné osoby po vyřešení jejich přestupků z místa vykázala.

V 1.19 hodin byli strážníci přivoláni ke zdravotnickému zařízení na Palackého třídě, kde spal neznámý muž. Hlídka dotyčného člověka po probuzení, orientovaného místem i časem, vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑