Události ze dne 26.6.2023

27.06.2023 10:43

Před devátou hodinou dopolední informovala městskou policii občanka o tom, že na Tyršově náměstí právě zaregistrovala couvající automobil, jenž během jízdy narazil do svislé dopravní značky, již po pádu na zem jeho řidička odložila mimo komunikaci a s vozidlem odjela pryč. Operátor městské policie o této události vyrozuměl Policii ČR a předal jí získané informace, přičemž hlídka SVDN PČR uvedenou dopravní nehodu převzala k šetření.

V 9.09 hodin přivolal strážníky do Olbrachtovy ulice muž, jenž tam zaregistroval automobil, který již několikátým dnem parkoval na chodníku. Hlídka přes PČR ověřila, že toto vozidlo není vedené jako odcizené, a dále zjistila společnost, v jejímž majetku se nachází. Operátor městské policie následně telefonicky kontaktoval pracovníka příslušné firmy, jenž uvedl, že jejich společnost tento automobil již před časem prodala novému majiteli, jehož kontaktní údaje nemá k dispozici. Vzhledem k tomu, že odpovědného řidiče se strážníkům nepodařilo zjistit, umístili za stěrač jeho vozidla výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u budovy úřadu v Městském parku se nachází na travnaté ploše mládě dravého ptáka, jež nebylo schopné vzlétnout, přičemž bylo pravděpodobné, že vypadlo z hnízda. Strážníci v přítomnosti oznamovatele toto ptáče odchytli a dopravili na služebnu, kde je převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Ve 14.10 hodin vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, protože i tam se nacházel v zeleni mladý nesoběstačný dravec, jenž nebyl schopen letu. Hlídka také tohoto ptáka odchytla a předala do péče pracovníků záchranné stanice živočichů.

Dvacet čtyři minuty před šestnáctou hodinou obdržela městská policie informaci, že na chodníku před jednou z prodejen na Palackého třídě se nachází odložená injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a dopravila k odborné likvidaci.

V 16.12 hodin byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, jelikož tam nesprávně zaparkovaný automobil bránil majiteli tamní nemovitosti ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka za stěrač uvedeného automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a poté vyjela do místa bydliště jeho majitele, kde se dotyčného člověka nepodařilo strážníkům kontaktovat. Po návratu hlídky zpět k příslušné budově se tam již stojící vozidlo nenacházelo.

Po osmnácté hodině vyrozuměl městskou policii občan o tom, že na vyhrazených parkovacích místech ve Filištínské ulici stojí některé automobily neoprávněně. Hlídka na těchto šest vozidel bez parkovacích karet umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 18.35 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v parku na  Střelnici se volně pohybuje pes, jehož majitel se nachází opodál. Strážníci dotyčného muže poučili a přestupek s ním vyřešili. Zvíře bylo poté řádně zajištěno vodítkem.

Osmnáct minut po dvacáté třetí hodině vyjeli strážníci k restauraci v Havlíčkově ulici, protože hluk, vycházející z tohoto místa, rušil obyvatele okolních domů. Při příjezdu hlídky byl u příslušné budovy klid, přičemž skupina hostů, která seděla na venkovní terase, dopíjela nápoje a postupně se rozcházela. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Ve 23.23 hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, že u Michalského parku se nachází skupinka osob, která ruší hlukem noční klid. Z důvodu vytížení strážníků operátor městské policie tuto informaci předal k řešení PČR, jež na uvedené místo vyslala hlídku, která těchto pět lidí z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑