Události ze dne 26.8.2022

29.08.2022 18:29

V 7.30 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že na cyklostezce u Píšťov nalezla cizí mobilní telefon, který prozatím převzala do úschovy. Hlídka o chvíli později tento přístroj od dotyčné ženy převzala a uložila jej do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Po desáté hodině dopolední byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Bohuslava Martinů a Škroupova, protože tam parkoval nesprávně automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v řece poblíž budovy peněžního ústavu v Široké ulici se topí dítě, jež se právě pokouší zachránit neznámý muž, jenž k němu skočil do vody. Při příjezdu strážníků se dotyčný zachránce společně tímto malým dítětem nacházel již na břehu. Hlídka na místo přivolala Zdravotní záchrannou službu, přičemž do jejího příjezdu tomuto dítěti poskytla první pomoc a monitorovala jeho životní funkce. Protože vše nasvědčovalo tomu, že dítě spadlo do řeky z otevřeného okna bytu, celou událost převzala k šetření Policie ČR.

O deset minut později vyjeli strážníci do Nezvalovy ulice, protože tam před vjezdem na pozemek nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka na základě místní znalosti kontaktovala jeho majitelku, jež po vyřešení přestupku se strážníky své vozidlo přeparkovala.

V 12.05 hodin informoval městskou policii občan o tom, že jeho dcera zpozorovala, že došlo k propíchnutí pneumatiky jejího automobilu hřebíkem, přičemž on pojal podezření, že se jednalo o úmyslný čin. Strážníci dotyčnou ženu kontaktovali, avšak ona šetření události nežádala s tím, že k poškození pneumatiky došlo s největší pravděpodobností během jízdy po Chrudimi.

Po třinácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u obchodního centra na Borzně posedávají bezdomovci, již křičí na kolemjdoucí lidi. Při příjezdu strážníků se uvedení lidé protiprávního jednání nedopouštěli, ani žádné znečistění veřejného prostranství v jejich okolí nebylo patrné, proto je hlídka poučila a poté odjela.

V 17.33 hodin se obrátila na městskou policii občanka s tím, že před obchodním centrem ve Škroupově ulici došlo k fyzickému konfliktu mezi mladými lidmi, a dodala, že přítomná dívka je po chvíli od sebe oddělila a společně v klidu odešli neznámo kam. Hlídka prověřila okolí uvedeného obchodního centra a následně i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Přesně ve dvacet hodin byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží do ulice Čs. armády, protože tam na kolemjdoucí lidi křičela žena bez domova. Hlídka na uvedeném místě zastihla dvojici bezdomovců, již pro nevhodné chování vykázala.

O devět minut později obdržela městská policie informaci, že v ulici Na Rozhledně ruší noční klid hluk, jenž vychází z tamní restaurace. Hlídka na venkovní zahrádce u tohoto podniku zastihla několik osob, které vzájemně hlasitě komunikovaly. Po vyřešení přestupku se tito lidé přemístili do restaurace, aby již nikoho nerušili.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑