Události ze dne 27.2.2020

02.03.2020 14:45

Před sedmou hodinou ranní obdržela městská policie telefonické oznámení o uhynulém zvířeti, jež leželo na silnici v Topolské ulici. Hlídka tohoto psa vyzvedla a dopravila do areálu technických služeb, kde byl prozatím uložen do speciálního mrazicího boxu. Následně bude zvíře předáno k odborné likvidaci.

V 10.51 hodin byli strážníci přivoláni do Škroupovy ulice, protože na společné chodbě tamního bytového domu došlo k potyčce mezi mužem a jeho družkou. Hlídka po příjezdu tyto osoby kontaktovala a vyzvala je k podání vysvětlení. Protože nikdo z této dvojice nebyl během incidentu zraněn a oba lidé odmítli jakékoli další šetření události, strážníci je poučili a poté odjeli.

Po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí u budovy střední školy parkují nesprávně automobily. Strážníci na uvedeném místě shledali dvě vozidla. Na jedno z nich byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče a s přítomným řidičem druhého automobilu vyřešila hlídka dopravní přestupek na místě.

O několik minut později vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde v supermarketu došlo ke krádeži zboží. Protože místní podezřelý mladý muž se ke svému úmyslnému jednání doznal, hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

V 11.28 hodin upozornil městskou policii občan, že na Masarykově náměstí parkují neoprávněně na vyhrazených parkovacích místech určených pro vozidla invalidů automobily bez příslušného označení. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak v uvedené době tam protiprávní jednání nezaregistrovala, jelikož všechna vozidla stojící na vyhrazených parkovacích místech byla řádně označena.

O půl dvanácté se na služebnu strážníků dostavil muž a oznámil, že během uplynulé noci zpozoroval v ulici Strojařů skupinku mladých lidí, kteří tam demolovali zaparkovaný automobil, do kterého později všichni společně nastoupili a odjeli pryč. Protože oznamovatel během následujícího rána zaregistroval toto poškozené vozidlo zaparkované v sídlišti Na Rozhledně, pojal obavu, zda nebylo jeho majiteli odcizeno, a učinil oznámení. Hlídka provedenou lustrací automobilu zjistila, že dotyčné vozidlo nebylo odcizeno. Dále se strážníkům podařilo zjistit jeho majitele, kterého poté kontaktovali. Dotyčný muž z Kutné Hory telefonicky uvedl, že zmíněný automobil již před časem prodal muži z Nymburka. Protože tohoto dalšího muže se hlídce ve spolupráci s tamní policií již nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, byl o tomto výsledku vyrozuměn původní majitel z Kutné Hory, jenž přislíbil, že přijede do Chrudimi a ohledně svého bývalého vozidla učiní potřebné kroky, aby městu nepřibyla do seznamu autovraků další položka.

Patnáct minut po poledni byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, kde parkoval automobil na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 16.09 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v prodejně potravin ve Škroupově ulici vypadla u pokladny jednomu ze zákazníků zpod kabátu uzenina. Tento místní muž strážníkům uvedl, že výrobek zakoupil v jiné prodejně a své tvrzení doložil účtenkou. V tomto případě tedy hlídka přestupkové jednání neshledala a odjela.

Po osmnácté hodině upozornil městskou policii občan na nesprávně zaparkovaný automobil, jenž stál přímo v křižovatce ulic Opletalova a Na Valech. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑