Události ze dne 27.2.2023

28.02.2023 12:49

Pět minut před devátou hodinou dopolední přivolal strážníky do ulice V Hliníkách občan, jenž tam zaregistroval nesprávně zaparkované automobily. Hlídka na těchto devět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 17.20 hodin kontaktovala městskou policii operátorka linky 112 s informací, že za panelovým domem na Palackého třídě posedává na zemi papoušek, přičemž dodala, že oznamovatelka vyčká v jeho přítomnosti do příjezdu strážníků. Hlídce o chvíli později dotyčná žena sdělila, že před jejím příjezdem se uvedený pták ukryl na neznámém místě s tím, že pokud jej opět zaregistruje, vyrozumí městskou policii. Strážníci následně odjeli.

O osm minut později oznámil na linku 156 majitel prodejny v Novoměstské ulici, že do jeho obchodu se právě dostavil zákazník, jenž tam před několika dny odcizil láhve alkoholu. Před příjezdem strážníků oznamovatel opět kontaktoval městskou policii, tentokrát s tím, že i nyní zmíněný muž odcizil z jeho prodejny alkohol. Jakmile hlídka tohoto podezřelého zákazníka dostihla, ke svému úmyslnému jednání se doznal, proto strážníci vyřešili jeho protiprávní jednání na místě pokutovým příkazem. Nezaplacená láhev alkoholu byla v pořádku vrácena zpět do prodeje. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž se následně doznal i k předchozím krádežím alkoholu, jichž se tam dopustil v nedávné době, hlídka jej vyzvala, aby se ve stanoveném termínu dostavil na služebnu městské policie, kde bude sepsán zápis o podaném vysvětlení a celá věc dořešena.

Ve 23.06 hodin vyjeli strážníci na Podhůru, protože na tamní soukromou zahradu vnikl cizí volně pobíhající pes. Jelikož uvedené zvíře mezitím odchytla přítomná mladá žena, hlídka po příjezdu tohoto psa bez evidenční známky převzala a dopravila do útulku v Sečské ulici, kde jej v pořádku umístila do připraveného kotce, neboť podle mikročipu, umístěného na těle psa, se jeho majitele v dostupných evidencích strážníkům nepodařilo zjistit.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑