Události ze dne 27.3.2022

28.03.2022 15:24

Krátce po osmé hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí parkují některé automobily na chodníku a jiné na zeleni. Následně během dopoledne městská policie obdržela další oznámení o špatném parkování vozidel v okolí sportovní haly, kde v tento den probíhala sportovní akce. Strážníci během řešení uvedené dopravní situace umístili na nesprávně stojící automobily desítky výzev pro nepřítomné řidiče, mnoho dopravních přestupků hlídka vyřešila s přítomnými řidiči na místě.

Po třinácté hodině byli strážníci upozorněni, že na Resselově náměstí i v jeho okolí stojí některá vozidla neoprávněně na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka prověřila centrum města a poté na několik automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 14.37 hodin informovala městskou policii žena o tom, že na Tyršově náměstí parkují některé automobily na zeleni a v křižovatce. Hlídka na těchto deset vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Pět minut po patnácté hodině kontaktoval strážníky občan s tím, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí stojí některé automobily bez příslušného označení. Hlídka tam poté za stěrače deseti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 19.15 hodin vyjeli strážníci do Markovic, neboť před vjezdem na pozemek tamního obyvatele nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O chvíli později bylo telefonicky oznámeno městské policii, že na místním skateparku v ulici Dr. Milady Horákové jezdí osoby s nákupním vozíkem. Strážníci po příjezdu tyto čtyři děti ze sportoviště vykázali, nejprve však musely nepoškozený nákupní vozík vrátit zpět na příslušné místo k nedalekému hypermarketu.

V 19.55 hodin byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, jelikož tam na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy neoprávněně stál dodávkový automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po dvacáté druhé hodině se obrátil na městskou policii obyvatel domu v Revoluční ulici s tím, že tam dochází k rušení nočního klidu hlukem. Hlídka v příslušné budově určitou dobu setrvala, avšak protiprávní jednání tam nezaregistrovala. Po jednání s oznamovatelem strážníci odjeli.

Přibližně o dvacet minut později bylo oznámeno na linku 156, že u domu v Jabloňové ulici stojí automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po půlnoci vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Malecké ulice, protože do tamního azylového domu určeného pro matky s dětmi se dobýval druh jedné z jeho obyvatelek. Hlídka po příjezdu dotyčného muže vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑