Události ze dne 27.4.2020

30.04.2020 15:36

Před polednem vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště Na Větrníku, protože tamní obyvatel uvedl, že jeho přítelkyně má problémy se sousedkou, jež ji slovně napadla. Hlídka obě ženy kontaktovala a vyzvala je k podání vysvětlení. Protože ani jedna z nich nechtěla uvedenou událost řešit a necítila se poškozená, strážníci obě obyvatelky poučili a poté odjeli.

Ve 13.32 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. partyzánů parkuje nesprávně automobil, jenž majiteli tamního domu znemožnil vyjetí vozidlem ze dvora. Hlídka po domluvě s dotyčným obyvatelem umístila na takto stojící automobil výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do strojírenského areálu v Průmyslové ulici, neboť i tam měl nesprávně zaparkovaný automobil bránit ve vyjetí vozidla z tamní firmy. Hlídka na uvedeném místě již tento automobil nezastihla.

V 15.05 hodin kontaktoval městskou policii obyvatel ulice Čs. partyzánů s informací, že nesprávně zaparkované vozidlo před jeho domem dosud neodjelo. Strážníci přivolali na místo odtahovou službu, avšak při jejím příjezdu se k nesprávně zaparkovanému automobilu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou s vozidlem odjela.

Před půl čtvrtou se na strážníky obrátil zahrádkář ze zahrádkářské kolonie Na Bělidle, jenž uvedl, že mu jeho soused poškodil plot. Hlídka kontaktovala druhého z mužů, jenž se ke svému jednání doznal s tím, že nesouhlasil s rozdělením pozemku, které vytvořil jeho soused, neboť uvedené pletivo znemožnilo přístup na jeho pozemek. Strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při městském úřadu v Chrudimi.

V 17.27 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že na parkovišti v sídlišti Na Větrníku parkuje automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nezdržuje. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku tohoto vozidla, jež následně vyrozuměla svého syna, jenž její automobil užívá, a ten poté vozidlo zajistil.

Před devatenáctou hodinou oznámila prostřednictvím linky 156 sestra z nemocnice ve Václavské ulici, že v areálu jejich zdravotnického zařízení se v místě vyhrazeném ke kouření zdržuje bezdomovec, jenž se tam chová nevhodně. Hlídka tohoto muže v mírně podnapilém stavu, avšak orientovaného místem i časem, z areálu vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑