Události ze dne 27.4.2022

28.04.2022 13:36

Před sedmou hodnou ranní obdržela městská policie informaci, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro konkrétní vozidlo invalidy. Hlídka po příjezdu na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 8.30 hodin byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, neboť i tam stál neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy cizí automobil. Před příjezdem hlídky uvedené vozidlo z tohoto místa odjelo.

O několik minut později upozornil městskou policii občan na to, že na Resselově náměstí stojí na vyhrazených parkovacích místech některé automobily neoprávněně. Hlídka tuto informaci prověřila a poté za stěrače šesti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 10.10 hodin vyjeli strážníci do Městského parku, neboť u tamní budovy úřadu občanka zaregistrovala automobily parkující na zeleni. Hlídka v okolí příslušného objektu takto stojící vozidla neshledala.

Odpoledne o půl druhé bylo oznámeno na linku 156, že před jednou z garáží v ulici Gorkého nesprávně parkuje cizí automobil, jenž majiteli této nemovitosti komplikuje její užívání. Strážníci na zmíněné vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče. Následně hlídka zjistila majitele tohoto automobilu a kontaktovala jej. Dotyčný člověk uvedl, že jeho vozidlo tam bylo odstaveno z důvodu technické závady a přislíbil, že následující den nechá svůj automobil z komunikace odstranit. Strážníci jeho příslib ověří a poté vyřeší jeho dopravní přestupek.

Ve 13.55 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Špici, protože tam u jednoho z bytových domu stál neoprávněně automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Při příjezdu hlídky bylo příslušné vyhrazené parkovací místo volné.

Po čtrnácté hodině oznámila městské policii ostraha hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že u vstupu do jejich prodejny se zdržuje podnapilý muž, jenž obtěžuje kolem jdoucí zákazníky. Hlídka tohoto člověka, jenž byl pod vlivem alkoholu, avšak orientován místem i časem, pro nevhodné chování z místa vykázala.

V 15.10 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v ulici Víta Nejedlého parkuje automobil na chodníku. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak protiprávní jednání v tomto případě neshledala.

O deset minut později bylo oznámeno na tísňovou linku, že u supermarketu v ulici SNP obtěžují přítomní bezdomovci zákazníky. Hlídka po příjezdu tyto dvě osoby vykázala.

V 15.28 hodin se na městskou policii obrátila žena s tím, že u panelového domu v ulici Vrchlického parkují dva automobily na zeleni. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O chvíli později vyjeli strážníci k budově školy na Palackého třídě, jelikož tam občan zaregistroval ležícího muže. Hlídka na uvedeném místě, ani v okolí uvedeného objektu, tohoto člověka nezpozorovala.

V 16.22 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní obyvatelky, jež potřebovala pomoc strážníků. Hlídka dotyčnou ženu zastihla doma ležící po pádu na zemi, proto jí vyzvedla a usadila do křesla. Protože následně vyšlo najevo, že tato občanka po pádu nemůže chodit, byla na místo přivolaná Zdravotní záchranná služba, jejíž posádka dotyčnou ženu dopravila do nemocnice. O celé události strážníci poté vyrozuměli jejího syna.

Přibližně o hodinu později se na služebnu městské policie dostavila slečna, jež přítomné hlídce předala cizí mobilní telefon, který před tím nalezla odložený na hřišti ve Fibichově ulici. O chvíli později se strážníkům podařilo nalezený přístroj vrátit jeho majiteli.

V 17.38 hodin oznámila na linku 156 zdravotní sestra z nemocnice ve Václavské ulici, že jejich zdravotnické zařízení opustila svévolně před dokončením vyšetření žena bez domova. Hlídka následně prověřila ulice města, avšak dotyčnou osobu nikde nezaregistrovala.

Třicet pět minut po osmnácté hodině byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde opět stál neoprávněně na vyhrazeném parkovacím místě pro vozidlo invalidy cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 18.43 hodin informoval městskou policii občan o tom, že v Rubešově ulici zpozoroval neznámého muže, jenž kráčel přímo po silnici, přičemž vůbec nereagoval na zvuk klaksonů projíždějících automobilů. Hlídka prověřila příslušnou ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑