Události ze dne 27.7.2022

28.07.2022 16:14

Krátce před devátou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni do areálu úřadu v Městském parku, neboť se tam nacházelo opuštěné mládě poštolky. Hlídka tohoto ptáka odchytla a poté je předala do péče pracovníka záchranné stanice živočichů.

V 9.01 hodin informoval městskou policii občan o tom, že ve Vlčnovské ulici zpozoroval volně pobíhajícího šlechtěného králíka. Strážníci i toto zvíře odchytli a prozatím je umístili na služebnu. V odpoledních hodinách kontaktoval městskou policii jeho majitel, jenž poté svého králíka na služebně v pořádku vyzvedl.

Po třinácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u supermarketu v Poděbradově ulici se zdržuje neznámý muž, jenž obtěžuje zákazníky. Hlídka po příjezdu dotyčného obyvatele Pardubic pro nevhodné chování z místa vykázala.

Ve 13.37 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, neboť v tamních zahrádkách se měly pohybovat děti cizinců. Při příjezdu hlídky se na uvedených pozemcích nikdo nezdržoval, přičemž dvě děti si hrály před garáží na veřejném prostranství. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Tři minuty před šestnáctou hodinou informoval městskou policii občan o tom, že na Všehrdově náměstí stojí na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Hlídka na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 16.29 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Špici, protože na tamním parkovacím místě vyhrazeném pro automobil invalidy stálo neoprávněně vozidlo konkrétní tovární značky. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak žádný stojící automobil na uvedeném místě nezaregistrovala.

O chvíli později požádal městskou policii o asistenci operační důstojník HZS, neboť bylo třeba, aby strážníci kontaktovali hasiče, kteří vyjeli do sídliště U Stadionu pokácet nebezpečně nahnutý strom. Hlídka na uvedeném místě zastihla pracovníka Technických služeb, jenž telefonicky žádal příslušnou úřednici místního městského úřadu o svolení k jeho pokácení. Hasiči strom poté porazili s tím, že dotyčná žena zajistí odklizení ležícího dřeva.

Ve 20.24 hodin oznámila prostřednictvím tísňové linky občanka, že v Husově ulici u budovy základní školy volně pobíhá pes většího vzrůstu, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka prověřila okolí uvedeného objektu a poté celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Přibližně o dvě hodiny později vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, protože na tamním dětském hřišti měla sedět hlučná skupina mladých lidí, jež byli zřejmě pod vlivem alkoholu. Po příjezdu hlídky tito čtyři mladíci, kteří alkohol nepožili, hřiště opustili.

O čtyři minuty později upozornil městskou policii lékař z nemocnice ve Václavské ulici, že jejich zařízení svévolně opustil pacient, jenž není v bezprostředním ohrožení života a dodal, že je třeba, aby převzal lékařskou zprávu. Hlídka poté prověřila okolí nemocnice a následně i další ulice města, avšak dotyčného muže nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑