Události ze dne 27.9.2023

28.09.2023 07:01

Po sedmé hodině ranní byli strážníci přivoláni do Čáslavské ulice, neboť tam v prostoru autobusové zastávky neoprávněně parkoval osobní automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 9.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Hliníkách stojí šest automobilů v místě, kde je to dopravní značkou zakázáno. Hlídka na uvedeném místě zastihla čtyři vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O devět minut později vyjeli strážníci na Tyršovo náměstí, protože tam parkoval automobil na zeleni. Hlídka také na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 10.06 hodin obdržela městská policie informaci, že na Masarykově náměstí stojí automobil přímo na vyznačeném přechodu pro chodce. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po osmnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u supermarketu v ulici Obce Ležáků došlo ke konfliktu mezi bezdomovci. Při příjezdu strážníků mezi těmito třemi osobami k žádnému  protiprávnímu jednání nedocházelo. Tyto osoby následně z místa odešly.

V 19.48 hodin se obrátila na městskou policii obyvatelka Slatiňan s tím, že její sousedé ji obtěžují dýmem, jenž vychází z jejich zahradního grilu a dodala, že tento hustý dým stoupá otevřeným oknem přímo do její ložnice. Strážníci kontaktovali dotyčné lidi, kteří pozvali hlídku na svůj pozemek, kde byl v té době umístěn pouze plynový gril, a to zcela vychladlý, protože tam ke grilování potravy nedocházelo. Jelikož strážníci v tomto případě protiprávní jednání neshledali, o zjištěných skutečnostech následně informovali oznamovatelku, jež sdělila, že pokud se bude stejný problém opakovat, opět přivolá městskou policii.

Před dvacátou první hodinou se dostavila na služebnu strážníků cizí státní příslušnice, jež hlídce předala nalezenou peněženku, která obsahovala doklady a finanční hotovost. Strážníci tyto věci uložili do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.

Ve 3.40 hodin zaregistroval operátor městské policie prostřednictvím kamery městského kamerového systému, umístěné na Resselově náměstí, že mezi dvěma skupinkami hostů tamního baru došlo na ulici k fyzické potyčce, proto na uvedené náměstí neprodleně přivolal strážníky, kteří nedaleko uvedeného podniku zastihli jednoho z účastníků tohoto konfliktu, jenž sdělil, že byl napaden neznámým mužem, jenž jej udeřil končetinou do obličejové části, čímž mu způsobil krvavé zranění. Hlídka dotyčnému člověku poskytla prvotní ošetření a poté prověřila okolí, avšak muže uvedeného popisu nezaregistrovala. Vzhledem k tomu, že napadený člověk odmítl zajištění lékařského ošetření i jakékoliv šetření celé události, strážníci poté odjeli.

Krátce před pátou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z bytů místního bytového domu došlo ke rvačce. Na příslušnou adresu se dostavili strážníci společně s policisty, načež vyšlo najevo, že se tam odehrál sousedský spor ohledně rušení nočního klidu, jenž vyvrcholil vzájemným fyzickým napadením. Ke staršímu muži, jenž během tohoto konfliktu utrpěl zranění v obličeji, byla přivolána Zdravotnická záchranná služba, jejíž posádka dotyčného člověka převzala do péče. Celou událost na místě převzala k šetření Policie ČR.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑