Události ze dne 28.11.2022

29.11.2022 11:20

Po osmé hodině dopolední přivolala strážníky do Střelecké ulice občanka, do jejíž zahrady dopadl vyvrácený strom. Hlídka na uvedeném pozemku shledala, že tento strom při pádu žádnou škodu na majetku oznamovatelky nezpůsobil, proto strážníci ženě doporučili, aby kontaktovala majitele sousedního soukromého pozemku, kde tento strom rostl, a společně se domluvili na jeho odstranění.

V 8.53 hodin požádala městskou policii o pomoc místní obyvatelka s tím, že bude třeba, aby strážníci poskytli asistenci zdravotníkům při transportu jejího nemohoucího manžela ze sanitního vozu do bytu. Hlídka poté vyjela na příslušnou adresu, kde požadovanou pomoc poskytla.

Krátce před desátou hodinou vyjeli strážníci do obce Topol, protože tam volně pobíhal pes většího vzrůstu, jehož majitel se poblíž nenacházel. Hlídka uvedené zvíře odchytla a poté kontaktovala telefonní číslo, uvedené na jeho obojku. O chvíli později, po vyřešení přestupku se strážníky, tohoto psa v pořádku převzala jeho majitelka.

V 11.13 hodin požádala městskou policii o spolupráci Policie ČR, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili oznámení o tom, že na Masarykově náměstí brání nesprávně zaparkovaný automobil v projetí na parkoviště ve dvoře tamního úřadu. Hlídka na uvedeném místě zmíněné vozidlo nezaregistrovala.

Deset minut před šestnáctou hodinou se na služebnu městské policie dostavila místní žena, jež uvedla, že byla pokousána volně žijící kočkou, přičemž během následného lékařského ošetření obdržela informaci o tom, že je třeba uvedené zvíře odchytnout a podrobit je vyšetření, aby bylo možné s jistotou vyloučit nakažení vzteklinou. Hlídka se poté opakovaně pokusila tuto kočku odchytnout, což se vzhledem k její plachosti nepodařilo, proto budou zvažovány další možné způsoby jejího odchytu.

V 19.53 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Václavské ulici se právě pohybuje podezřelý mladý muž. Strážníci v dotyčném člověku zjistili psychiatrického pacienta, jehož o chvíli později v pořádku předali do péče jeho matky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑