Události ze dne 28.1.2021

29.01.2021 14:57

V 8.15 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, protože tam parkoval automobil s klíči ponechanými ve dveřích, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka kontaktovala jeho majitele. Dotyčný muž se dostavil na místo a svůj automobil poté zajistil.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Hliníkách je u horkovodu odstavené nezajištěné jízdní kolo. Strážníci se na základě místní znalosti pokusili kontaktovat jeho majitele v tamní firmě. Protože dotyčný muž měl v tento den nastoupit do pracovní směny až v odpoledních hodinách, kolegové jeho dopravní prostředek umístili do areálu firmy, kde jej zajistili.

V 9.43 hodin vyjeli strážníci do Václavské ulice, protože tam na parkovišti u zdravotnického zařízení nesprávně zaparkovaný automobil bránil vozidlům invalidů v užití vyhrazeného parkovacího místa. Protože odpovědného řidiče se hlídce v nemocnici nepodařilo vyhledat, byla za stěrač jeho vozidla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Pět minut před jedenáctou hodinou upozornil městskou policii občan na stav chodníku u jednoho z domů ve Václavské ulici, jenž byl znečistěný jílem. Strážníci tuto informaci na místě prověřili a poté telefonicky kontaktovali stavbyvedoucího firmy, jež na této budově prováděla stavební práce. Tento muž přislíbil, že neprodleně zajistí provedení úklidu chodníku, což hlídka následně ověřila.

Ve 13.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že za domem v ulici Dr. Václava Peška parkuje automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před dvacátou druhou hodinou byli strážníci přivoláni do vestibulu vlakového nádraží v ulici Čs. armády, protože tam seděl podivný muž s taškami, jenž nereagoval na žádné otázky personálu nádraží. Hlídka v uvedeném muži zjistila cizího státního příslušníka, proto na místo přivolala policisty za účelem ověření jeho totožnosti. Po provedeném ověření tento rumunský občan odcestoval vozidlem taxislužby do vzdáleného města, kam původně směřoval.

Po jedné hodině ranní obdržela městská policie informaci, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku stojí neoprávněně automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy a druhý automobil stojí v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑