Události ze dne 28.12.2020

04.01.2021 15:13

V 9.08 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Čs. armády blokuje parkující vozidlo vjezd na druhé autobusové stanoviště. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že vozidlo z místa odjelo ještě před příjezdem hlídky.

K dalšímu nahlášenému případu špatného parkování vyjížděla hlídka krátce před jedenáctou hodinou do ulice Strojařů, kde mělo parkovat vozidlo na vodorovném dopravním značení. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

O hodinu později prověřovala hlídka oznámení, v němž občan uvedl, že v okolí nových prodejen u obchodního domu Tesco je značný nepořádek. Kontrolou uvedené lokality bylo zjištěno, že nepořádek se nachází v okolí nového skateparku. Jednalo se o větší množství papíru a plastových obalů. Tento nepořádek pocházel nejspíše od tamních prodejen a vlivem silného větru byl rozfoukán po okolí. Informace o znečištění městských pozemků byla zapsána do knihy závad a následně byla předána k řešení kompetentním osobám.

Krátce před třináctou hodinou převzali strážníci na služebně městské policie svazek klíčů, který byl nalezen na Školním náměstí. Ještě týž den se podařilo klíče předat jejich majitelce.

V 13.51 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, že u prodejny Lidl se pohybuje bezdomovec, který žebrá po kolemjdoucích peníze. V uvedeném muži byl zjištěn občan z Vysokého Mýta. Po jednání s hlídkou byl z místa vykázán.

Po šestnácté hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to ve věci nahlášeného poškození vozidla. K poškození mělo dojít v ulici Na Větrníku. Šetřením na místě bylo zjištěno, že neznámý pachatel posprejoval okno u vozidla, barva následně stekla také na dveře vozidla. Strážníci na místě případ zadokumentovali, další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Od druhé hodiny ranní do půl šesté vyjížděli strážníci celkem čtyřikrát k osobám, které použily tlačítko v tísni. Vždy se jednalo o osoby, které doma upadly a nebyly schopny se samy zvednout. Ani v jednom z případů nedošlo ke zranění osoby a postačila fyzická pomoc strážníků v podobě zvednutí a uložení na postel či křeslo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑