Události ze dne 28.5.2021

01.06.2021 01:38

Po desáté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že kontejner na odpad umístěný v Revoluční ulici někdo zaplnil zbytky elektrických kabelů, z nichž před tím odstranil měděné části. Oznamovatel dodal, že by se mohlo jednat o odcizené kabely. Strážníci tuto informaci na místě prověřili a poté dotazem u PČR ověřili, zda jí v poslední době nebyla hlášena krádež elektrických kabelů. Vzhledem k tomu, že provedeným šetřením na místě se hlídce nepodařilo zjistit odpovědnou osobu, celá věc byla následně zanesena do knihy závad k rychlému řešení.

Ve 12.30 hodin vyjeli strážníci do Nezvalovy ulice, protože se tam měl nacházet odstavený autovrak. Hlídka uvedenou ulici prověřila a technický stav zmíněného vozidla zadokumentovala. Provedenou lustrací byla poté zjištěna majitelka tohoto automobilu, jež v telefonickém rozhovoru přislíbila, že nejpozději do dvou týdnů své vozidlo z Nezvalovy ulice odstraní. Strážníci tuto ženu poučili o dalším postupu, pokud svůj slib nedodrží.

Přibližně o dvacet minut později se na městskou policii obrátil se žádostí o asistenci operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba prověřit oznámení o tom, že u obchodního centra na Palackého třídě se pohybují neznámí lidé, kteří kolem jdoucím osobám nabízejí k prodeji blíže neurčené zboží. Strážníci uvedenou lokalitu prověřili, avšak tyto lidi tam nezaregistrovali.

V 15.02 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u supermarketu na Palackého třídě se volně pohybuje psík bílé barvy. Protože již před tímto oznámením kontaktoval městskou policii majitel tohoto zvířete s informací, že mu jeho pes utekl, operátor městské policie jej telefonicky kontaktoval s informací, kde se jeho zvíře právě nachází. O chvíli později dotyčný muž městské policii oznámil, že své zvíře již odchytl a řádně zajistil.

O pět minut později strážníci vyjeli do Slatiňan, neboť v parčíku u tamní základní školy seděli na lavičce opilí bezdomovci, kteří se tam nevhodně chovali a vykonávali potřebu u tamního pomníku. Po příjezdu hlídky tyto tři osoby musely okolí lavičky uklidit a následně byly pro nevhodné chování vykázány.

V 15.58 hodin kontaktoval městskou policii pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP s tím, že vstupu do jejich prodejny se dožaduje zákazník, jenž opakované odmítl před vstupem do supermarketu zakrýt své dýchací cesty. Do uvedené prodejny se dostavila hlídka, která tam tohoto člověka již nezastihla.

Šest minut po dvacáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. armády kope skupinka dětí míčem proti zdi tamního domu. Strážníci v uvedené ulici zastihli tři malé chlapce, kteří si hráli s míčem, avšak nekopali jej směrem proti přilehlé budově. Protože na příslušném domě hlídka neshledala žádné poškození, přítomné hochy poučila o tom, aby ke hře s míčem využili některé hřiště.

Ve 22.39 hodin byli strážníci přivoláni do Pardubické ulice, protože tam parkovaly automobily na zeleni. Hlídka na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před druhou hodinou ranní obdržela městská policie informaci, že v jednom z bytových domů na Resselově náměstí dochází k rušení nočního klidu. Hlídka v uvedené budově kontaktovala odpovědného obyvatele, jenž uvedl, že má doma návštěvu a společně se smějí. Strážníci po vyřešení přestupku dotyčného muže poučili a poté odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑