Události ze dne 28.9.2023

02.10.2023 18:08

Deset minut před desátou hodinou dopolední se dostavil na služebnu městské policie občan, jenž strážníkům předal cizí nalezený mobilní telefon, který zaregistroval odložený na Resselově náměstí. Hlídka přístroj prozatím uložila na služebně a v odpoledních hodinách jej vydala jeho majitelce z Chrudimi.

O chvíli později byli strážníci přivoláni na cyklostezku do Husovy ulice, neboť tam měl na lavičce u řeky sedět podezřelý muž, jenž hlasitě vzdychal a podivně se choval. Hlídka příslušné místo a také jeho okolí prověřila, avšak tohoto člověka tam nezpozorovala.

V 15.13 hodin oznámila na linku 156 občanka, že na její pozemek v obci Vestec vnikl cizí volně pobíhající pes. Strážníci uvedené zvíře převzali od oznamovatelky a poté je dopravili do útulku v Sečské ulici, kde tohoto psa převzala do péče přítomná pracovnice. Jelikož dle mikročipu umístěného na těle zvířete se podařilo zjistit jeho majitele, hlídka jej kontaktovala. Protože dotyčný muž se právě nacházel mimo domov, bylo s ním domluveno, že svého psa vyzvedne ihned po návratu.

Dvacet minut po patnácté hodině informovala městskou policii obyvatelka Palackého třídy o tom, že za jejich panelovým domem se od ranních hodin nachází odložené a nezajištěné jízdní kolo. Strážníci uvedený dopravní prostředek vyzvedli a dopravili na služebnu, aby jej následně uložili do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 16.01 hodin vyjeli strážníci do Moravské ulice, protože obyvatel tamní ubytovny oznámil, že jeho spolubydlící mu z pokoje odcizila finanční hotovost. Jelikož se dotyčná žena právě nacházela mimo ubytovací zařízení, provede hlídka potřebné šetření následně a podle jeho výsledku bude ve věci dále postupováno.

Po devatenácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v čerpací stanici v Dašické ulici se zdržují bezdomovci, již obtěžují zákazníky. Hlídka po příjezdu tuto dvojici lidí bez domova pro nevhodné chování z místa vykázala.

Ve 22.56 hodin se obrátil na městskou policii zákazník místní provozovny s rychlým občerstvením, neboť přestože objednaný pokrm obsluze řádně uhradil, byl o chvíli později upozorněn, že vydané jídlo dosud nezaplatil. Strážníci následně kontaktovali příslušného pracovníka, jenž k celé věci uvedl, že jednal v žertu, přičemž si byl vědom toho, že dotyčný zákazník pokrm již řádně uhradil, a poté se za své chování oznamovateli omluvil. To však tento zákazník nepovažoval za dostačující způsob řešení, neboť v jednání obsluhy spatřoval schválnost a žádal po městské policii zadokumentování celé věci, proto jej hlídka vyzvala, aby se dne 2. 10. dostavil na služebnu za účelem sepsání zápisu o podaném vysvětlení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑